Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Ogar 200] sprzęgło - regulacja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Ogar 200] sprzęgło - regulacja (/showthread.php?tid=51362)



[Ogar 200] sprzęgło - regulacja - lukkasz89 - 08-11-2020 19:29:56

cześć,
mój problem to kręcenie tylnego kola przy wrzuconym biegu i wciśniętym sprzęgle. Przez to Romet gaśnie jak się zatrzymuję i przed zatrzymaniem wduszę wyłącznie sprzęgło i pozostawię wbity big.

Chciałem to wyregulować i dokręciłem śrubę na pokrywie (nie mam regulacji przy manetce)

Po dokręceniu i próbie odpalenia, kopka jakby się ślizgała i w ogóle nie idzie odpalić.
Następnie odkręciłem tą śrubę regulacyjną i nawet na wbitym drugim biegu i puszczonym sprzęgle,moto idzie przepchnąć

Czy to może oznaczać wyrobione sprzęgło? Co powinienem dalej zrobić/sprawdzić?


RE: [Ogar 200] sprzęgło - regulacja - arturwietnamczyk - 08-11-2020 21:43:02

Możesz zmienić olej na jakiś dedykowany do mokrego sprzęgła, lecz warto było by zajżeć do sprzęgła czy czasem zabezpieczenia są na swoim miejscu.


RE: [Ogar 200] sprzęgło - regulacja - lukkasz89 - 18-11-2020 13:08:13

Wymieniłem wczoraj olej na orlen hipol gl-5 80w90

Motorek ładnie odpalił, po wbiciu jedynki i wduszenia sprzęgła, koło jednak się obraca.

Po dokręceniu śruby regulującej sprzęgło na maksa, koło się nie kręci. Wtedy jednak silnik gaśnie a ponowne odpalenie na takim ustawieniu nie jest już mozliwe.


RE: [Ogar 200] sprzęgło - regulacja - hvil - 18-11-2020 13:55:19

Masz coś nie tak ze sprzęgłem, zacznij od początku, zrzuć kosz, sprawdź sprężynki przekładki, może są za słabe?