Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moje Unitry - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: RTV i AGD PRL'u (/forumdisplay.php?fid=203)
+--- Wątek: Moje Unitry (/showthread.php?tid=51307)



Moje Unitry - DMR - 28-10-2020 17:26:51

Cześć wszystkim, to się trochę pochwalę:
1. Wszystko sprawne:



od lewej:
kolumny Tonsil,
Radio lampowe Pionier Mazur
Czerwone głośniki Tonsil od gramofonu Fonica Stereo
Radio duże lampowe Unitra Diora Preludium (kupiona w 1955 roku przez mojego dziadka, mam instrukcje i kartę spłaty rat ze stemplami co miesiąc, że dziadek je spłacał), radio ma funkcje gramofonu, na nim wdarł się chochlik niemiecki Grundig z funkcją TV. Po lewej dwa małe radyjka kasetowe w tym jedno z funkcją Radia FM.
W kadrze nie zmieścił się jeszcze (leży na skrzyni z vinylami)




RE: Moje Unitry - raterro - 28-10-2020 17:58:57

Ja mam mildtony 80, tuner T3015, Anetę, Marię, RMS-817 dwie sztuki, oraz niemiecką wersję tego modelu skr700, Taraban 2. Chyba niczego nie zapomniałem Big Grin


RE: Moje Unitry - Dawdzio - 28-10-2020 21:35:51

Pioniera i Preludium zazdroszczę, piękne odbiorniki.


RE: Moje Unitry - DMR - 29-10-2020 11:21:35

Piękna jest ich historia, tak jak mówiłem Preludium dziadek kupił na raty, leżał dużo lat u babci na szafie, potem 15 lat u mojego taty w piwnicy a potem ja je zabrałem i znalazłem gościa który mi je reaktywował - niestety twierdził że do gramofonu nie da się znaleźć igły aby działał, a ja przeszukując uparcie zakamarki Internetu znalazłem gościa który miał fabrycznie nowe igły znalezione gdzieś na strychu (to kupiłem na zapas 3 za holendernią cenę - ale mam działającą w pełni Prelude). Natomiast Pioniera z 5 lat temu dał mi już nieżyjący dziadek mojej żony (też wyciągnąć gdzieś z szuflady) i powiedział "Jak masz Prelude po jednym dziadku to trzymaj Mazura po drugim". Radio było w opłakanym stanie ale ten sam fachowiec je reaktywował. Więc jakby ktoś potrzebował magika od takich zabytków jest świetny gość w Łodzi. Mam jeszcze XIX wieczny Niemiecki Patefon z domu muzycznego Breslau do regeneracji ale to na osobny temat - no i musze kogoś znaleźć kto to aktywuję bo mój fachowiec patefonu się nie podjął.


RE: Moje Unitry - Wojtasik - 30-10-2020 12:55:09

@DMR bardzo ładne sprzęty Smile, a co do MK 122 to mam również z kompletem dodatków do niego Wink PS. Obudowę miał identyczną tylko była lekko pożółkła i pęknięta, ale w latach 80' trafiła mi się w sklepie nowa i wymieniłem.


RE: Moje Unitry - DMR - 30-10-2020 13:23:52

ten ze zdjęcia jest z gugla, mój jest ładniejszy i mam skórzany pokrowiec do niego, przy okazji zrobię mu zdjęcie i udostępnię ;-)