Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet Polo M760 - budowa od zera - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet Polo M760 - budowa od zera (/showthread.php?tid=51297)

Strony: 1 2


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - speedwagon - 03-11-2020 08:16:49

Cytat:Jaki oznaczenie ma kolor który użyłeś?

Kolor był dobierany z oryginału. Ostatecznie wyszedł jaśniejszy ale nie jest źle Wink
Teoretycznie jest to L53




RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - DMR - 03-11-2020 11:06:51

Super, dzięki. Ja przy rozkręcaniu mojego komara odkryłem że on też taki kolor miał oryginalnie, ale jakiś rzeźnik pomalował go na wiśniowo ;-)


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - Szabla - 03-11-2020 12:10:32

Ja podpowiem że do 2375 dobierałem z jakiejś przemysłowej palety i wyszło 1 w 1 z oryginalnym. Niestety kod miałem na starym telefonie, ale może kogoś naprowadzę.


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - speedwagon - 10-11-2020 18:36:41

Może nie za wiele ale coś tam podziałałem.

Tym razem na "tapecie" m.in. zbiornik paliwa. Chociaż był w dobrym stanie postanowiłem go wyczyścić wewnątrz. I tak (chociaż pewnie wielu mnie zlinczuje) zastosowałem Bartosol (odpowiednik fosolu). Używałem tego środka nie raz i wiem że kluczem do sukcesu jest odpowiednie wypłukanie tego preparatu zaraz po jego zastosowaniu.



Montaż - z przodu nowe z epoki gumy + blaszki w nowym chromie.



Niejako "uwieńczeniem" całości jest kedra. Jako że taka jak w oryginale jest niedostępna zdecydowałem się na użycie czarnej ze strukturą. Poza ciekawszym efektem wizualnym dodatkowym plusem jest to że jest ona wzmacniana dodatkowo blaszanym wkładem. Sama kedra "siedzi" ciasno i nie wymaga żadnego dodatkowego wklejania.



Idąc "za ciosem" zamontowałem również tylną lampę. Guma używana w ładnym stanie, wkład oraz szkło nowe. Wszystko oczywiście oryginały.



Pomimo że szkło było nowe - nosiło ślady nieprawionego przechowywania więc postanowiłem je wypolerować.



Lampa po zamontowaniu - oryginalne śruby zastąpione wypolerowanymi wykonanymi z nierdzewki.



Do tego "zaczątek" przedniej lamy. Skorupa nowa z epoki + nowa współczesna stacyjka. Kluczyk z zestawu zastąpiłem oryginalnym z moich zapasów (ten z zestawu jest do starszych modeli komara).



Całość na dzień dzisiejszy prezentuje się tak




RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - Emwu96 - 10-11-2020 23:42:55

Cześć, fajnie to wychodzi. Też obecnie borykam się z detalami do swojego 750Smile
Lampa przód (plastik) tak ładnie soczyście wyglądała, czy czymś odświeżałeś ?


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - speedwagon - 12-11-2020 15:15:04

Cytat:Lampa przód (plastik) tak ładnie soczyście wyglądała, czy czymś odświeżałeś ?

Lampa jest nowa więc nie będąc wystawiana na działanie promieni słonecznych sama w sobie jest dosyć "świeża". Potraktowałem ją tylko delikatnie pastą tempo.

Prośba o pomoc w kwestii prędkościomierza.

Pomimo że mam oryginalny egzemplarz w ładnym stanie chciałbym reanimować drugi w którym niestety "nasi już byli".

Rozebrałem go, obudowę oraz uchwyt montażowy ze śrubami ocynkowałem na nowo. Do wymiany oczywiście kwalifikuję się ramka i szkło. Chciałbym wymienić również tarczę i tak pojawia się seria pytań:

- jak zdemontować wskazówkę prędkościomierza? Próbowałem lekko podważyć widelcem ale stoi na dębowo a nie chce czegoś urwać.
- czy są dostępne jakieś zamienniki tarcz które mają "bolce" do mocowania z resztą? Jeżeli nie to jak najlepiej to zrobić?
- da się jakoś zaprasować samemu nową ramkę, czy też może ktoś wykonuje takie usługi?

Z góry dziękuję za pomoc oraz wszelkie sugestie i rady




RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - Szatek - 12-11-2020 15:51:41

http://www.chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=38400&page=17


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - joozek - 12-11-2020 16:11:25

Co ty chcesz od tej tarczy. Patyczkami z watą, takie do czyszczenia uszu i benzyną ekstakcynja, delikatnie umyj i odśwież. Delikatnie przdmuchaj powietrzem, psiknij silikonem i zostaw na 2 dni. Potem znow przedmuchaj powietrzem, nie szmatką i skladaj.
Oczywiscie, szkielko masz do wymiany i ew ramkę, sa zamienniki.
Do zlozenia całości, ja uzywam kleju do luster. Na czas schnięcia "przytrzymuje" całość taśmą izolacyjną.


RE: Romet Polo M760 - budowa od zera - Deecuu - 09-01-2021 02:08:00

jak tam prace idą?