Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brzęczy przy wciśniętym sprzęgle - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Brzęczy przy wciśniętym sprzęgle (/showthread.php?tid=51209)



Brzęczy przy wciśniętym sprzęgle - Norweski Zomowiec - 04-10-2020 18:42:27

Witam

Opiszę sytuacje. S38 był jako/tako sprawny, jednakże był krzywy wał. Podjąłem się wymiany wału na duella. Rozebrałem wszystko i zainstalowałem nowy wał. Po złożeniu niby wszystko wygląda ok, jeździ, jednakże pojawił się problem. Otóż, że po wciśnięciu sprzęgła, nawet lekko, zaczyna coś brzęczeć. Wcześniej czegoś takiego nie było słychać - uznałem, że po prostu obróciła się zawlecza zabezpieczająca i ociera o obudowę. Tak więc otworzyłem pokrywę i powyginałem tak zawleczki, że nie powinno się obracać i dotykać pokrywy. Skręciłem i nadal ten dźwięk pozostał. Postanowiłem, że wymiennie (używaną) tarcze dociskową z 3 bolcami, bo wsadzona ma luzy na bolcach i się obracają oraz inny (używany) koszyk sprzęgłowy dla zasady. Po wymianie tych elementów nadal pozostał te brzęczenie. Jakby był lekki szum, to bym uznał za normalne, ale to jest zbyt głośne. Olej wlany Lux 10 w odpowiedniej ilości.


To, co mi przychodzi jeszcze do głowy, to może zawleczka dźwigni sprzęgła lata luźno, bo wymieniałem lub zużyte metalowe tarcze sprzęgła, które mają widoczny luz wewnątrz .

Nic innego nie przychodzi mi do głowy.. nie wydaje mi się, że coś złe w silniku złożyłem, gdy silnik pracuje i biegi wchodzą, a klamka sprzęgła współpracuje ze sprzęgłem i tam wszystko się dzieje.

Możecie coś podpowiedzieć?

Planuje zakupić zestaw sprzęgła oraz popychacz sprzęgła - może to rozwiąże problem

Podkładka pod koszem sprzęgłowym jest usadzona ale mam pytanie -w którą stronę ma być usadzona? podkładka z jednej strony jest cała płaska a z druga strona wewnątrz ma wydrążony rowek