Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komarek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Komarek (/showthread.php?tid=51096)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Komarek - łogór 200 - 29-06-2021 14:04:13

No to napewno jest krzywe


RE: Komarek - Debesta - 29-06-2021 19:34:53

Zdejm magneto i precietnie przykrec jakis frut do karteru, a drugi koniec tak zagnij żeby był tuz obok czopy walu i kop patrząc czy to wal czy nie wal.


RE: Komarek - Deecuu - 29-06-2021 19:39:50

(29-06-2021 19:34:53)Debesta napisał(a):  Zdejm magneto i precietnie przykrec jakis frut do karteru, a drugi koniec tak zagnij żeby był tuz obok czopy walu i kop patrząc czy to wal czy nie wal.

Genialny pomysł Big Grin dzięki tak zrobię


RE: Komarek - Deecuu - 08-07-2021 00:11:47

Sprawdzając wał założyłem magneto od charta, żadnego bicia a więc wał prosty. Magneto komara, znajomy mechanik-handlarz wyprostował i nie ma już bicia.
Zapłon próbuje ustawić na 3mm przed GMP ale chyba się nie da.. za pierwszym razem jak ustawiałem kręciłem magnetem do GMP a potem cofałem o 3mm - gdzieś przeczytałem, żeby cały czas kręcić magnetem w jedną stronę i tak wyszło ze zapłon jest może 2mm przed GMP i skończyła się skala. Na filmie widać że trzyma wolne obroty i na tym gaźniku nie najgorzej się wkręca ale chyba to dalej nie to. Proszę o radę. Wał myślę że jest odpowiedni i będzie śmiesznie jak się okaże że to nie od tego silnika..
Link do filmu: https://youtu.be/QyF1kvP1GAw


RE: Komarek - łogór 200 - 08-07-2021 11:30:20

Wał może być od tego silnika ale może być lekko przestawiony na przeciwwagach i wtedy nigdy nie ustawisz zapłonu


RE: Komarek - romek - 08-07-2021 14:51:52

Jeszcze jest taka opcja jak pilnik i rozpiłować otworki Smile


RE: Komarek - łogór 200 - 08-07-2021 15:01:14

A to pewnie zawsze można rozpiłować i zwiększyć zakres regulacji.Ale jak wął przestawiony to i inne konsekwencje będą niż tylko brak możliwości ustawienia zapłonu


RE: Komarek - Debesta - 08-07-2021 19:23:49

Może tez byc ze przerywacz jest lipny i na normalnym będzie sie dało ustawić.


RE: Komarek - Deecuu - 09-07-2021 00:36:59

(08-07-2021 15:01:14)łogór 200 napisał(a):  A to pewnie zawsze można rozpiłować i zwiększyć zakres regulacji.Ale jak wął przestawiony to i inne konsekwencje będą niż tylko brak możliwości ustawienia zapłonu

W ruch poszedł pilnik i jak głupi piłowałem nie te stronę co trzeba XD koniec końców zacząłem piłować drugą i jest lepiej, ale dalej nie jest 3mm tylko około 2mm przed GMP. Niestety jak dam więcej magneto blokuje śrubę od regulacji przerwy na platynkach i nie ma jak jej ustawić idealnie w GMP.

cały zapłon z PRLu ale możliwe że przerywacz ciulowy jest. Na razie musi zostać tak jak jest bo nie będę miał czasu na zabawe.

Plusem gaźnika 14MC jest przysłona rozruchowa co pomaga w odpaleniu. Szkoda że nie można zmniejszyć dyszy z 68 na np 64 myśle że taka była by optymalna dla tego silnika. Wolne obroty są spoko, wysokie też ale na początku po dodaniu gazu troche muli - albo wina gaźnika albo zapłonu


RE: Komarek - Debesta - 09-07-2021 16:42:16

W takim razie problem musi tkwić w wale.


RE: Komarek - Deecuu - 09-07-2021 17:06:31

Najpewniej ale na oko jest te 45 stopni, tylko jak się przestawił nawet o 2-3 stopnie to już będą problemy. Wróciłem do starego gaźnika ale dużo lepiej uszczelniłem. Przejażdżka trwałą chwilę i dalej go dusiło, wymieniłem spaloną przednią żarówke i już nie odpalił. Może potem spróbuje. Myślałem czy nie przerobić zapłonu z charta i założyć tutaj ale do odległe czasy


RE: Komarek - Deecuu - 06-10-2021 23:47:27

Studenckie wakacje minęły czas wrócić do komara Big Grin Zapłon ustawiony nie idealnie ale odpala, trudno wkręca się na obroty ale jak sie nagrzeje to odpala od 1 i mocy ma więcej Big Grin pewnie w przyszłości wymienię wał na nowy lub po prostu przełożę te korbę. Przez zimę chciałbym go już wyremontować i złożyć bez silnika. Cały czas zastanawiam się nad wyborem koloru i czy 2330 wychodziły w zielonym kolorze?
Dodatkowym pytaniem jest jaki jest gwint na główce ramy? Gwint nie wygląda na zniszczony ale chciałbym kupić nakrętkę i sprawdzić jak będzie się wkręcać


RE: Komarek - Michał - 07-10-2021 15:48:01

Jeśli chodzi o sztycę zawieszenia przedniego, to jest tam gwint calowy. Bodajże 1 cal, jeśli dobrze pamiętam.


RE: Komarek - joozek - 07-10-2021 16:08:36

Gwint sztycy 1 cal ... ale
Inny skok ma przy zawieszeniu typu Romet, a inne przy Komar z wahaczami pchanymi. Nakrętka tego drugiego będzie luźna do pierwszego.
Już gdzieś o tym pisałem w szczegółach.


RE: Komarek - Deecuu - 17-10-2021 01:02:32

(07-10-2021 16:08:36)joozek napisał(a):  Gwint sztycy 1 cal ... ale
Inny skok ma przy zawieszeniu typu Romet, a inne przy Komar z wahaczami pchanymi. Nakrętka tego drugiego będzie luźna do pierwszego.
Już gdzieś o tym pisałem w szczegółach.

Dzięki wielkie Big Grin mam 3 komplety z wahaczami pchanymi, jeden ma dobry gwint i mocowanie błotnika, jednynie spód skorodowany, w sumie we wszystkich które mam spód jest skorodowany, mam nadzieje że chociaż jedno z tego złoże Big Grin

Uchwyty kierownicy powinny być z logiem ZZR czy raczej z pegazem?