Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Komarek - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Komarek (/showthread.php?tid=51096)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Komarek - romek - 19-04-2021 09:26:41

Nie no dobry remont :F ja wklejałem na loctite 648 ale to pewnie czytałeś w moim temacie. Jest sens zmieniać zawieszenie jeśli silnik zostawiasz ten?


RE: Komarek - Deecuu - 19-04-2021 09:48:45

Będę chciał go zrobić na oryginał i wsadzić silnik na pedały haha ;P a co do zawieszenia jakoś tak bardziej podoba mi się zawieszenie pchane Big Grin


RE: Komarek - Debesta - 19-04-2021 12:59:17

Nie ma numerow poniewaz ktos kupil nowy silnik, lub przeprowadzony remont zostal na nowych karterach. Jest jeszcze jedna opcja- przelozony silnik z innego komara i chcieli nabic nowe, aby sie zgadzaly z papierami.
Bardzo chetnir zamienie sie z Toba silnikami, lub czesciami, jak wolisz. Mam s38 i 023 po kilkanascie sztuk, niestety 025 mam dwa, ale w obu przypadkach polowki to katastrofa :/


RE: Komarek - Deecuu - 19-04-2021 13:12:15

(19-04-2021 12:59:17)Debesta napisał(a):  Nie ma numerow poniewaz ktos kupil nowy silnik, lub przeprowadzony remont zostal na nowych karterach. Jest jeszcze jedna opcja- przelozony silnik z innego komara i chcieli nabic nowe, aby sie zgadzaly z papierami.
Bardzo chetnir zamienie sie z Toba silnikami, lub czesciami, jak wolisz. Mam s38 i 023 po kilkanascie sztuk, niestety 025 mam dwa, ale w obu przypadkach polowki to katastrofa :/

Masz racje, nie ma numerów bo cały silnik został złożony z nowych części, jak ściągnąłem pokrywę sprzęgła to w środku idealny stan. Aktualnie nie będę chciał się pozbyć tego silnika, jak portfel pozwoli to kupie silnik na pedały i wtedy go wyremontuje Big Grin


RE: Komarek - Debesta - 19-04-2021 13:18:50

Jak cos to daj znac. Kupic silnik to w moim przypadku glupota, chyba ze w bardzo dobrej cenie, zatem zamiana bylaby najuczciwsza i najwydajniejsza Smile


RE: Komarek - bkrukl - 19-04-2021 15:46:09

Dobre, wymiana 023 na 025 :-) biznes jak ta lala


RE: Komarek - Debesta - 19-04-2021 16:50:24

Nie zamierzam na nikim zarabiać, nikogo naciągać, zlozylem luzna propozycje i jestem sklonny do negocjacji, wiec proszę tutaj bez takich podtekstów. Lepiej dać komuś cos co potrzebuje i ewentualnie troszkę doplacic, niz jednorazowo wyrzygac nie wiadomo ile na taki silnik. Nie oszukujmy sie, to tez nie jest silnik z shl m04 Smile


RE: Komarek - Deecuu - 19-04-2021 22:37:44

(19-04-2021 13:18:50)Debesta napisał(a):  Jak cos to daj znac. Kupic silnik to w moim przypadku glupota, chyba ze w bardzo dobrej cenie, zatem zamiana bylaby najuczciwsza i najwydajniejsza Smile

tego 025 nie chce się pozbyć, może jeszcze kiedyś mi posłuży, co do zakupu silnika to będę szukał jak najtaniej kupić i zrobić samemu - wtedy wiem co mam Big Grin Ale do silnika jeszcze długa droga chyba, że jakoś się nawinie Big Grin


RE: Komarek - Deecuu - 25-04-2021 12:46:13

Znalazło się trochę czasu i pojechałem w poszukiwaniu części do byłego właściciela komarka, znalazłem dawce na części, głównie chodziło mi o przednie zawieszenie ale w sumie znalazło się więcej części Big Grin

Trochę zdekompletowany ale przednia lampa nie popękana, licznik trochę uszkodzony ale myślę, że do ogarnięcia

Kolejny pakiet części, część wykorzystam a reszta pewnie do sprzedania pójdzie, bak ma lekki nalot rdzy w środku ale nie ma żadnej wgniotki Big Grin

A teraz już razem Big Grin

Teraz pytanie do znawców tematu, w jakich modelach wychodził taki pedał hamulca?



RE: Komarek - Debesta - 25-04-2021 13:33:27

Pięknie! Warto rozmawiać z poprzednimi właścicielami. Smile
Z ta dźwignią hebla, to ja mam w sumie kazda sztukę 2350 z takim pedalem.


RE: Komarek - joozek - 25-04-2021 16:46:52

Widzę że nazbieralo Ci się sporo wahaczykow pchanych.
Mam propozycję zamiany ich na kpl zregenerowany. Może masz też do nich pozostale czesci takiego zawieszenia.
Poszlo Pw


RE: Komarek - Deecuu - 04-05-2021 20:58:43

Powoli ogarniam części do komarka, zdemontowałem przednie zawieszenie - gwint sztycy masakra cały zjechany i rowek od kulek, tak samo gwinty nakrętek sztycy nie nadają się do użytku, polecacie jakiś dobry zamiennik? Rozebrałem licznik i ku memu zaskoczeniu stan wewnątrz wręcz wzorowy, a na liczniku przejechane pół km Big Grin Niestety tarcze jest dosyć mocno uszkodzona i nic z niej nie będzie. Zewnetrzną obudowe licznika jak i nakrętki wraz z mocowaniem już ocynkowałem przy okazji oddawania części do charta. Gdzie kupić dobrej jakości cyferblat oraz ramkę do tego licznika?


Jak widać rok produkcji licznika 74r Big Grin





RE: Komarek - Deecuu - 07-06-2021 01:17:49

Prace nad komarem stoją i pewnie wrócą po wakacjach, na razie złoże silnik tak aby mama czy tata mógł w pole po warzywa się przejechać Big Grin
Jak wiadomo chciałbym zrobić tego komarka na model 2330 i mam kilka pytań:
1) Czy 2330 posiadał klakson czy tylko dzwonek?
2) Przednia plastikowa lampa występowała w tym modelu wraz z "małym" licznikiem?
3) Co do licznika wyżej gdzie kupić cała tarcze a nie tylko naklejke?
4) Jaką powinienem zamontować tabliczkę?
5) komplet linek i gum kierownicy, jakie powinny być zamontowane? Aktualnie mam z napisem Romet, posiadam bardzo ładne białe oryginalne ale tak jak by były zbyt wąskie żeby założyć na rolgaz i i to drugie od ręcznej zmiany biegów( Przepraszam nie wiem jak to się fachowo nazywa)
6) Gąbka i pokrowiec siedzenia, jaki wybrać na co zwrócić uwagę? Coś polecacie?
8) wracając do przedniej lampy, aktualnie mam plastikową i czy w tym wypadku występowała ta chromowana kratka z przodu czy tylko naklejka? Osobiście to ta kratka mi się bardziej podoba
9) Obręcze oraz szprychy raczej też będę chciał nowe, pochwalcie się jakie macie i polecacie
Na te chwile nie mam chyba więcej pytań, z góry dzięki za odpowiedź Big Grin


RE: Komarek - joozek - 07-06-2021 14:59:28

1. dzwonek
2. 1974 rok - mały licznik
3. są na allegro - https://allegro.pl/oferta/cyferblat-tarcza-licznika-romet-ogar-200-205-komar-10524367948
4. 1974 rok to juz Predom Romet. Zwróć uwagę na rocznik 197_
https://allegro.pl/oferta/tabliczka-znamionowa-romet-motorynka-komar-kadet-6309499610
5. kpl linek, czarne, polecam od tego sprzedawcy https://allegro.pl/oferta/komar-linki-komplet-linek-gruby-walek-kremowe-9960420251
Manetki, rocznik 74, czarne ROMET - https://allegro.pl/oferta/romet-ogar-205-komar-motorynka-manetki-guma-raczki-10743063844
Proś o obie fi wew 23 mm
Polecam RETRO-MOTO
to drugie od ręcznej zmiany biegów - zmieniacz biegów
6. takie jak do PONY, ale bez napisu ROMET, gąbka najlepiej odlewana. Pokrowiec gładki, bez przeszyć
7. ???
8. Naklejka PREDOM - ROMET
9. obręcze RDI Tajwan (bez dodatkowych oznaczeń) + szprychy RDI fi 2,9 mm na gwincie. Nic lepszego nie ma. Polecam DsMoto
https://allegro.pl/oferta/obrecz-kola-romet-komar-19-x-1-4-bez-oznaczen-8590212206?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjI4ZDM1NmMtODc2Ni00NjhlLWE3YTctODg2NGQwZmI0MmZhAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f4042eb6-be43-41dd-b9af-2b6217a80a26


RE: Komarek - Deecuu - 08-06-2021 17:57:05

Wielkie dzięki Big Grin posiadasz może link gdzie te szprychy kupić ?
Zapomniałem dopytać się o gumę pod tylną lampę, jest jakiś zamiennik wart uwagi? Na allegro przeważnie całe lampy sprzedają.
Jaka jest różnica między gąbką odlewaną a tą z pianki tapicerskiej?