Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Krótkie numery ram w Motorynkach M1 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Pony (/forumdisplay.php?fid=135)
+---- Wątek: Krótkie numery ram w Motorynkach M1 (/showthread.php?tid=50895)



Krótkie numery ram w Motorynkach M1 - Jadek125p - 25-07-2020 16:48:17

Witam poszukuje informacji na temat krótkich numerów ram w Motorynkach M1. Wielu ,, znafców" uważa że motorynki ZAWSZE miały numery ramy wraz z rokiem produkcji. Jednak jak zauważyliśmy z kolegą motorynki M1 z metalowym tylnym błotnikiem miały właśnie krótkie numery ramy natomiast M1 z plastikowym tylnym błotnikiem miały już rok produkcji nabity na ramie. Czy wie ktoś od kiedy do kiedy były takie praktyki w Romecie? Każda informacja może nam pomóc w rozwiązaniu zagadki. Podsyłam zdjęcia dwóch różnych motorynek aby zobrazować te zjawisko . Pozdrawiam




RE: Krótkie numery ram w Motorynkach M1 - Szatek - 25-07-2020 22:48:57

W 50-T-1 także tak to wyglądało w 75-tym roku - czyli na samym początku produkcji. W późniejszych latach nie było już chyba dwojakiego numerowania.

Pierwsze wersje nie mają wybitego rocznika, bo możliwe że pochodzą z Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Rometu, a więc jeszcze nie z fabryki, a tak jakby z takiej prototypowni.

W którymś roku wszedł też obowiązek nabijania rocznika na główce ramy, ale nie wiem w którym.


RE: Krótkie numery ram w Motorynkach M1 - Jaca - 26-07-2020 12:12:50

Bardzo dziwne
Moja M1 jest z kwietnia 1979 roku metalowy tylny blotnik też bordowa ma pełny nr ramy. 7904***6
gwiazdki to cenzura danych Wink
Loteria z tymi numerami