Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Moja wymarzona Motorynka - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Moja wymarzona Motorynka (/showthread.php?tid=50723)



Moja wymarzona Motorynka - sowa.ps - 09-06-2020 21:31:04

Wreszcie zebrałem się żeby opisać historię mojej motorynki, co obiecałem wszystkim forumowiczom i nie tyko którzy pomogli mi w przywróceniu jej do dawnej kondycji a nawet poprawieniu jej stanu z czsów świetności Smile

A więc tak, historia tej motorynki zaczęła się w 93r. kiedy to tata kupił mi wymarzony pierwszy motorower, Pony 50M3. Umowa sporządzona na maszynie do pisania i jako właściciel ja niespełna 10 latek właściciel pojazdu kupionego za 450 000,00 zł od pierwszego właściciela o czym świadczy przekazany wraz z umową kupna dowód zakupu w sklepie metalowy. Bardzo zadbana, i codziennie używana, w wakacje praktycznie z niej nie schodziłem, od rana aż do późnych godzin wieczornych, dodam że wyczekiwanych bo pojeździć po zmroku na światłach to było coś Wink Tak służyła mi a potem nauczyła jazdy kuzynkę, koleżankę, no nie koleżanki nie nauczyła, skończyło się rozbitym lusterkiem i porysowaną obwódką lampy (ależ żal do dzisiaj gdy pomyślę to ...). Potem użytkowana przez dzieci moich braci aż do momentu gdy znalazła się w skrzynce rozebrana i nie mająca w sobie życia. Nadszedł jednak czas gdy wróciła do mnie i odzyskała dawny blask Smile
Poniżej załączam kilka zdjęć. LwG

[attachment=19746]
[attachment=19747]
[attachment=19748]
[attachment=19749]
[attachment=19750]

Jeszcze zdjęcia dokumentacji o której wspomniałem Smile


RE: Moja wymarzona Motorynka - joozek - 09-06-2020 23:43:39

No fajna ... Big Grin chyba gdzieś ją juz widziałem Big Grin
Gratuluję


RE: Moja wymarzona Motorynka - sowa.ps - 10-06-2020 00:55:33

Dołożyłeś od siebie również kilka rzeczy, najfajniej że udało się uratować to zawieszenie przednie Smile Dzięki Józek !

To nic oryginalnego co napiszę bo tą markę już na forum wszyscy dobrze znają ale Józek to najlepszy fachowiec którego poznałem podczas procesu odrestaurowywania motorynki.
[attachment=19753]
[attachment=19754]
[attachment=19755]


RE: Moja wymarzona Motorynka - RaszkoV - 10-06-2020 20:23:47

Elegancka drynka, jak i jej historia Wink
Oby więcej takich maszyn! Big Grin


RE: Moja wymarzona Motorynka - maj0nez - 19-06-2020 10:15:45

Piękna sprawa taka motorynka.


RE: Moja wymarzona Motorynka - sowa.ps - 22-06-2020 21:44:09

Dzięki, rejestracja na zabytek w toku liczę że dzięki temu nie trafi już nigdy do skrzyni w czesciach