Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja Komara bez numerów - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Komar (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Rejestracja Komara bez numerów (/showthread.php?tid=50466)



Rejestracja Komara bez numerów - wicher - 25-04-2020 02:30:26

Cześć,
udało mi się nabyć na złomie za zawrotną kwotę 50 zł kompletnego Komara 2351, jednak zanim zdążyłem zareagować to szlifierką spiłowano numer ramy. Moje dokładne oględziny wykazały, że Komarek nie ma tabliczki znamionowej. Nie jestem wstanie nawet określić jego roku produkcji.
Mam prośbę o poradę co dalej powinienem zrobić. Mam zamiar motorower poddać gruntownej renowacji a następnie go zarejestrować. Mogą to być żółte tablice. Ale co z numerem ramy? Czy odrestaurowywać i teraz głowy sobie nie zawracać ale jeśli miałby być na ramę jakiś nabijany to nie chciałbym aby zniszczyli świeżutki lakier więc może lepiej zająć się tym już teraz?
Ze złomu mam tylko paragon, nie mam innego dowodu własności, czy coś w tym kierunku również powinienem działać?
Z góry dziękuję za każda pomoc.


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Norweski Zomowiec - 25-04-2020 10:05:00

Jak coś jest bez papierów, to nawet bym nie ruszał z renowacją - ewentualnie silnik. Bez numerów nic nie zrobić, nawet żółtych. 50 niby tanio, ale za dużo zachodu, aby wlepić jakieś numery. Sądzę, że lepiej kupić samą zarejestrowaną ramę np. z Węgier sprowadzoną. Na olx są ogłoszenia z sprowadzanymi rometami z węgier, które jeszcze zarejestrujesz a białe


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Semmao - 25-04-2020 22:57:50

Niestety jak numeru nie ma na ramie, to nic nie zrobisz, to jest po prostu kawał metalu równy złomowi. Nie przejdzie nawet na żółte jako zabytek.


Ewentualnie, z opcji 'mniej legalnych' znaleźć papiery "kolekcjonerskie" (ehę) i nabić na ramę nr z dokumentu. Confused Rolleyes

Ewentualnie zarejstrowana rama. Kosmicznej kasy na Komarka nie wydałeś, więc jak zależy, to można zainwestować w tym kierunku. Smile


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Szymon72 - 26-04-2020 00:13:18

Nie lepiej kupić gołą ramę z numerami (wartosc ok 50zl) i wszystko przełożyć?


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Jadek125p - 26-04-2020 02:10:28

Ja miałem podobny problem i kupiłem ramę bez papierów za to z numerem czytelnym . Polecam przy zakupie wezwać policję aby sprawdzili legalność ramy . Jak np nie widnieje nigdzie to nic tylko remontować i rejestrować na żółte ( w dokumenty kolekcjonerskie bym się nie pakował


RE: Rejestracja Komara bez numerów - wicher - 27-04-2020 01:34:32

Ok. Dzięki za podpowiedzi, ale tu nasuwają się kolejne pytania.
Kupię ramę z numerem lecz bez dowodu, wyremontuję motorower i co dalej?


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Jadek125p - 27-04-2020 02:41:29

Na przykład na zabytek albo jak są wszystkie inne papiery to normalnie na białe . Zapytaj się w wydziale komunikacji


RE: Rejestracja Komara bez numerów - wicher - 27-04-2020 03:54:13

Chodzi mi o całą procedurę co dalej, może ktoś z Was już to przerabiał.
Powiedzmy, że będę miał motorower już wyremontowany i co dalej, tzn. jakie kroki powinienem podjąć by zarejestrować go jako zbytek. Warto podkreślić, że oprócz motoroweru nie będę miał nic więcej, żadnego dokumentu wskazującego na to, że jestem jego właścicielem.


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Dawdzio - 27-04-2020 07:40:32

Nie chcę być nudny, jak na pewnym forum, którego nazwa zaczyna się na "e" (a kończy na "lektroda"), ale poszukaj, temat ten wielokrotnie się już przewijał.


RE: Rejestracja Komara bez numerów - Norweski Zomowiec - 27-04-2020 08:27:53

Raczej krok po kroku tego Tobie tutaj nie powie, bo to dość... bardzo duzo pisania oraz wyjaśnia dla jednej osoby..prędzej napisać poradnik na forum..a chce podkreślić, że nawet ludzie biorą pieniądze za zrobienie "białej karty", czyli przygotowania dokumentów. Na innym forum z syerną ktoś napisał teoretyczny poradnik, jednakże chyba nieaktualny oraz sądzę, że nieopłacalny finansowo teraz, gdy cała praca będzie droższa, niż kupienie komara zarejestrowanego..