Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 (/showthread.php?tid=50425)



Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - markonio777 - 17-04-2020 21:21:35

Witam wszystkich .
Dużo wątków o sprzęgle było poruszanych ale nie wiem czy ktoś spotkał się z takim problemem.
Czy mógł by mi ktoś pomoc i podzielić się wiedza bo ja już rozkładam ręce co zrobić albo jak zrobić żeby moje sprzęgło chodziło normalnie albo żeby wgl działało w komarze z silnikiem s38 ( biegi ręczne ) .
Robiłem remont komarka i silnika i dzieje się tak ze kiedy wciskam sprzęgło na zapalonym silniku to zgrzyta i gaśnie . - Za nic w świecie nie da się tego wyregulować . Na wyłączonym silniku wciskam bieg i sprzeglo i jest tak jak by wgl nie było wciśnięte sprzeglo - tzn pchając go do przodu hamuje mnie kompresja czyli nie wysprzegla. Dodam ze tarcze są nowe , linka sprzęgła tez nowa . Regulacja nic nie pomaga . Reguluje na maxa linke tzn tak bardzo ze jest na pograniczu ze prawie zaczyna ślizgać przy kopnięciu kopniakiem - i tez to nic nie daje . Dziwne to jest bo tutaj przy kopnięciu kopniakiem prawie ślizga a przy naciśnięciu to biegi chrupią i wgl nie wysprzegla. Sprzeglo zostało wgl mnie dobrze złożone . Jest podkładka pod koszem sprzeglowym. Wszystko poprawnie umieszczone ( kielich sprzęgła- tarcza , blacha , tarcza , blacha potem blaszka z kulka , wcześniej sprężyna i pierścień zabezpieczający - seger ) . Popychacz sprzęgła jest w porządku . Po prostku nie wiem co robić i gdzie szukać przyczyny .

Proszę o jakaś podpowiedz


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - Norweski Zomowiec - 17-04-2020 21:40:36

wyjmij zawleczkę i wyciągnij tą dźwignie w prawym deklu od sprzęgła. Ona jest na frezach, więc przesuń tą dźwignie dalej, aby móc lepiej regulować sprzęgło.

A jak wciśniesz sprzęgło i próbujesz odpalić, to ślizga się starter? jak tak, to teoretycznie sprzęgło działa


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - trzcinka - 18-04-2020 00:16:04

Mam podobny problem lecz ciutke inny, nawet nie przyszło mi do głowy to z popychaczem na dniach przetestuję


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - Wodnik - 18-04-2020 00:39:02

Czy kosz sprzęgła ma luz pod zabierakiem?

Jak byś zdemontował tarcze to czy kosz można swobodnie obracać?


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - markonio777 - 18-04-2020 11:03:47

Hey, co do pytania od ,, norweski zomowiec „ to mam na pograniczu czyli na maxa podciągnięte sprzeglo i gdy naciskam sprzeglo i ruszam kopniakiem to tez ciągnie przez kompresje - jest opór ale nie za każdym razem- co któryś raz sliznie na sprzęgle co by oznaczało ze coś tam ciągnie ale bardzo słabo i nie za każdym razem . Jutro będę chyba to 3 raz rozbierał i nie wiem spróbuje zajrzeć jeszcze raz

Co do pytania od „ wodnik „ to jutro rozbiorę i sprawdzę czy koszem da się swobodnie obracać


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - Norweski Zomowiec - 18-04-2020 14:09:25

To zrób to, co napisałem z dźwignią na deklu. Przesuń zęby dalej i będziesz mieć dużo lepiej z regulacją


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - trzcinka - 18-04-2020 22:34:00

Norweski Zomowiec, dzięki. Teraz mój komar śmiga wyśmienicie


RE: Nie działające sprzeglo , komar silnik s38 - markonio777 - 06-05-2020 18:33:56

Witam . Problem rozwiązany . Przyczyna był skrzywiony kosz sprzeglowy a dokładnie zębatka w nim - delikatnie wklęsła do środka . Nie zauważyłem prz montażu odkrzywienia i stad te problemy . Dzięki za pomoc . Sprzeglo chodzi . Temat zamknięty