Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada (/showthread.php?tid=50386)



Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Krystek164 - 12-04-2020 13:31:33

Witam wszystkich, mam problem z moim dezamet, jakiś czas temu stracił iskre i stał z dwa miesiące, teraz zmieniłem cewke, przerywacz, i kondensator, iskra jest zapłon ustawiony 3 mm przy gmp, świecą mokra jest gaźnik wyczyszczony, pomimo wielokrotnego kopania i pchania nie daje żadnych oznak życia, dodam że jest dobra kompresja, miał ktoś taki problem? doradzi ktoś coś?


RE: Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Wodnik - 12-04-2020 16:14:34

Próbowałeś na innej świecy? A przewód WN może coś z nim nie tak jak do sprawdzania iskry inaczej wygniesz i trzymasz to jest ok a jak normalnie do wkręconej świecy idzie to już kiszka jest.


RE: Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Krystek164 - 13-04-2020 12:26:05

Na 4 świecach sprawdzałem przewód też


RE: Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Wodnik - 13-04-2020 13:24:20

Podlej pod świece paliwa. Albo zdejmij filtr i psiknij plaka w gaźnik i próbuj odpalić czy załapie.


RE: Problem z dezamet, jest iskra, jest paliwo a nie zagada - Odrestaurator - 13-04-2020 16:14:43

Może olej ze skrzyni bierze przez simery/uszczelki i go zalewa i nie pali. Może też puszczać tam kompresję i nie potrafi odpalić, miałem tak.