Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! (/showthread.php?tid=5000)



pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - bykuu - 25-05-2012 23:11:29

witam.
mam takie pytanie.. otóż mam okazję kupić jawę mustang z papierami i sprawa wygląda tak, że tą jawę sprzedaje mój kolega, a dostał ją od dziadka, dziadek zaś kupił ją kiedyś tam wcześniej od swojego sąsiada i spisał z nim umowę, lecz nie przerejestrował jej na siebie i dalej jest na sąsiada, tyle że umowę mają spisaną. jest na białych blachach i opłacony do września z tego co mi kolega mówił.

czyli w skrócie: sąsiad sprzedał jawkę dziadkowi i spisał z nim umowę, dziadek jej nie przerejestrował na siebie tylko dalej jest na sąsiada, no i teraz tą jawkę mam okazję kupić od wnuczka tego dziadka.
dodam że zarówno sąsiad jak i dziadek żyją.

i teraz moje pytanie: czy jakbym ją kupił, to nie będzie problemu w urzędzie z rejestracją..?
bo chcę ją kupić i papiery od niej sprzedać, bo mi nie potrzebne.. i można zrobić tak, że kupię tą jawę i spiszę umowę (tak żeby pomiędzy nami była tylko - gdyby coś) no i jakby ktoś te papiery chciał kupić, to umowę jakbym spisał niby z tym sąsiadem i tym który kupi te papiery, czyli pomijając dziadka kolegi, no i mnie z kolegą.
czyli tak jakby ten gościu który kupowałby ode mnie papiery kupił je od tego sąsiada. można tak..?

jakby coś było niezrozumiale napisane to proszę pytać.
mam nadzieję że ktoś udzieli mi rozsądnej odpowiedzi.
osoby które nie mają o tym pojęcia, proszę żeby nie pisały postów.

z góry dzięki wszystkim za odpowiedzi. : )


RE: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - Tomasso94 - 25-05-2012 23:15:18

Wystarczy spisać umowę z dziadkiem, ewentualnie wnuczkiem, i posiadać komplet umów zaczynając od osoby w dowodzie kończąc na Tobie, i problemu nie będzie Wink


RE: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - bykuu - 25-05-2012 23:32:31

czyli to że dziadek kolegi go nie przerejestrował na siebie to nic nie robi..? i kary też nie będzie żadnej za to.? : p


RE: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - Tomasso94 - 25-05-2012 23:43:11

Ty nic dodatkowo raczej nie zapłacisz Wink


RE: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - papi99 - 25-05-2012 23:44:15

Zgodzę się z Tomkiem Wink


RE: pytanie o rejestrację jawy mustang, przeczytaj! - bykuu - 25-05-2012 23:48:21

dobra, to wielkie dzięki. chciałem wiedzieć w razie sprzedaży dokumentów komuś innemu. : )
no to w takim razie sprawa wyjaśniona.
temat można zamknąć. : )