Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
zabezpieczenie motocykla - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+---- Dział: Romet Ogar 200 (/forumdisplay.php?fid=143)
+---- Wątek: zabezpieczenie motocykla (/showthread.php?tid=49950)



zabezpieczenie motocykla - MG Motorsports - 15-01-2020 11:55:56

Cześć Wszystkim !!

Mam nietypowe pytanie, chyba właśnie w kategorii INNE...

Jak zabezpieczacie swoje sprzęty przed kradzieżą? Ogar 200 kluczyka nie ma (inne motorowery też cie, z tego co wiem), a więc odpaliś może go każdy...
czy macie jakieś patenty na podmianę stacyjki? czy może macie jakieś inne patenty?
a moze zwykły łańcuch do roweru?
Jakie macie pomysły, żeby ogar dalej stał w miejscu w którym go zostawiliście?
Z góry dziękuję za inspiracje !! Smile


RE: zabezpieczenie motocykla - Dawdzio - 15-01-2020 12:14:01

Sama podmiana stacyjki niewiele pomoże bez przerobienia instalacji. Przy czym w Ogarze 200 jest to jeszcze możliwe, Dezamety są pod tym względem bardziej problematyczne.
Ja w Jawie stosuję gruby łańcuch w dętce, a przez pewien czas miałem też dorobiony włącznik na kluczyk w małym dekielku od zapłonu i zamierzam do niego wrócić.
Fajnym bajerem jest też dorobienie blaszek z otworami przy stopce, które po postawieniu motoroweru na niej zejdą się w jednej linii umożliwiając przełożenie kłódki. Prosty system, a nie pozwoli po prostu przepchnąć motoroweru, więc daleko się nie oddali (wielka szkoda, że nie wpadli na to w Romecie).

W 100% skutecznie nigdy się nie zabezpieczysz, ale im więcej trudności, tym większa szansa, że ktoś odpuści.


RE: zabezpieczenie motocykla - klodian2002 - 15-01-2020 15:58:52

Moim zdaniem nie ma na tak lekkie motorki sposobu na zabezpieczenie przed kradzieżą. Oczywiście, można zaczepić linkę o ramę i jakiś uchwyt, czy znak, ale jak złodziej jest przygotowany to nie minie parę sekund i linka będzie przecięta. Tanie zabezpieczenia typu łańcuchy też nie są zbyt wytrzymałe. Najlepiej chyba parkować na strzeżonym i tyle. Choć powiem że pomysł Dawdzia z kłódką jest dość dobry, ale musiałby być sparowany z jakimś innym zabezpieczeniem, bo 60kg to nie jest przeszkoda Wink