Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Piasty Jaguar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: Piasty Jaguar (/showthread.php?tid=49705)



Piasty Jaguar - suchy_tz - 04-11-2019 00:31:42

Kupiłem Jaguara praktycznie dla ramy, z myślą o odbudowie, nie zważając zbytnio na pozostały osprzęt. Miał założone koła ze stalowymi obręczami i piastami rometowskimi z kombinowanymi osiami (kupa podkładek, niejednakowej szerokości nakrętki i konusy).
Przymierzam się w pierwszej kolejności do poskładania lub zakupu kół. Myślę nad oryginalnymi alu pod szytkę. Tylko zastanawiam się jakie piasty kupić.
Rozstaw widełek to 97 i 122mm. Kusi mnie jakaś starsza Campa. Wpasował ktoś tył 127mm ? Rozginać ramę czy wciskać "na siłę"? Zastanawiam się jeszcze czy nie będzie problemów ze zbyt krótką osią po stronie haka przerzutki.
Liczę na Wasze doświadczenia i sugestie.


RE: Piasty Jaguar - romet3kolory - 05-11-2019 21:20:50

(04-11-2019 00:31:42)suchy_tz napisał(a):  Kupiłem Jaguara praktycznie dla ramy, z myślą o odbudowie, nie zważając zbytnio na pozostały osprzęt. Miał założone koła ze stalowymi obręczami i piastami rometowskimi z kombinowanymi osiami (kupa podkładek, niejednakowej szerokości nakrętki i konusy).
Przymierzam się w pierwszej kolejności do poskładania lub zakupu kół. Myślę nad oryginalnymi alu pod szytkę. Tylko zastanawiam się jakie piasty kupić.
Rozstaw widełek to 97 i 122mm. Kusi mnie jakaś starsza Campa. Wpasował ktoś tył 127mm ? Rozginać ramę czy wciskać "na siłę"? Zastanawiam się jeszcze czy nie będzie problemów ze zbyt krótką osią po stronie haka przerzutki.
Liczę na Wasze doświadczenia i sugestie.
tu powinieneś znaleźć informacje , których szukasz
https://chlopcyrometowcy.pl/showthread.php?tid=49700&pid=573498#pid573498


RE: Piasty Jaguar - drajwer - 29-12-2019 04:33:56

1/2 cm to wciśniesz bez rozginania i będzie ok.