Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! (/showthread.php?tid=49697)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Jorginsson - 24-06-2021 16:01:55

Trup; tak silnik jak i cała ta reszta. Gwint wydechu przy cylindrze nie istniał, silnik nie palił, "rama" przez wielu ojców tworzona, korozja wszędzie i na wszystkim, nawet na ZnAlu - śmieci nie potrzebuję, a zarobić na tym byłoby ciężko...
Chcesz kolego bacablue silnik 023 to możemy porozmawiać, bo mam - automat biegów się rozleciał, ale tak to palił, pisz na priv.


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Jorginsson - 02-05-2022 03:40:06

Essa!
Post pod postem i to nic konkretnego, chcę tylko powiedzieć, że replika żyje, choć obecnie górują "trudności obiektywne". Namierzyłem jednak trochę fajnych rzeczy - taki to projekt, że czas działa na jego korzyść - ale też pochwalę się tu:
Córka mi się urodziła!
... toteż fundusze trzeba delikatnie dobierać i działać raczej partyzancko w kwestiach kupna, niemniej dla cierpliwych taka też informacja: prototyp jest cały czas w fazie rozwoju Wink


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Motokamel - 03-05-2022 00:42:13

gratuluję i niech rośnie zdrowo Smile
w takiej sytuacji, szczególnie w pierwszych miesiącach, ciężko znaleźć czas na projekty "poboczne"


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Jorginsson - 01-10-2022 01:35:07

Czas faktycznie znaleźć ciężko, ale bardziej jednak na pisanie o tym, na co się go znalazło...
Garaż bowiem domem drugim mym, w mojej sygnaturce z resztą jest link na Instagram, gdzie zdjęcia i opisy z tego [magicznego dla mnie poniekąd] miejsca zamieszczam częściej niż tu coś piszę.
Cokolwiek jednak projekty ten, czy ciclomotore nie są zawieszone, bo ile mogę to szukam (oraz nabywam) do nich części, kreślę, rysuję...
A ponieważ nie są to ani tanie, czy od ręki dostępne dobra - budowy i odbudowy się przedłużają. To normalne.
Knotowi za to więcej ostatnio uwagi poświęciłem - bo zwyczajnie jeździć się chciało, z resztą przypłaciliśmy to glebą - kotek czy kuna pobiegła dalej :F
Na replikę przyjdzie jednak czas, z 'doskoku' szukam potrzebnych materiałów, a w tzw. międzyczasie mój warsztat wzbogaca się o potrzebne narzędzia i sprzęty. Oby tak dalej, a w końcu ujrzymy wszyscy popis młodzików z OBRu na żywo Big Grin


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - zbyszek61 - 05-05-2023 13:15:17

Witam, jestem tu nowy. Buduję Rometa 50-T-S-1 . Poszukuję plastikowej osłonki na instalację. Pomoże ktoś ???


RE: 50-TS-1 prototyp - budujemy replikę! - Jorginsson - 02-07-2023 00:10:04

Hej Zbyszku.
Kolega gregorian2008 wyprodukował mi/ dla Nas zamiennik takiej osłonki, najlepiej będzie, jeśli do niego napiszesz. Jest z resztą o niej mowa na pierwszej stronie tego wątku...
Kojarzy mi się, że jeszcze ktoś podejmował takie działania - warto użyć opcji "szukaj".

No, a skoro już tu coś skrobię, to może warto kolejny raz to napisać:
projekt ma się dobrze, mimo znikomych postępów.
Jakieś jednak minimalne są - nabyłem oryginalny bagażnik do tego modelu, z 'doskoku' precyzuję takie niuanse jak choćby wysokość i kształt mocowań "podniesionego" błotnika - jemu też poświęcam uwagę.
Dyskutowaliśmy też ostatnio nad metalowymi pokrywami schowka - dalej sprawdzam pewien trop w tym temacie.
Osobiście powątpiewam w ich istnienie - jeśli chodzi o seryjne egzemplarze - jednak z prototypem mogło być inaczej, no a skoro nim się zajmuję to wolę wszystkie takie detale rzetelnie sprawdzić Shy
W każdym razie nie poddaję się, zachęcam więc abyście wciąż trzymali kciuki Sleepy
Pozdro600!!!