Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ogar 205 swap by NSLT - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Romet ogar 205 swap by NSLT (/showthread.php?tid=49390)

Strony: 1 2 3


Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 15-08-2019 00:27:05

Witam
w tym wątku zaprezentuje jako taki projekt ogara 205 z silnikiem 139fmb, w planach jest w przyszłości wsadzić tam silnik mrf, lecz to po zakończeniu wszystkich innych przeróbek. Zamysł tego co robię jest taki - zrobić z ogara coś czym da się jeździć, to nie będzie tylko swap, wymiana zawieszenia na normalne, zrobienie ze spowalniaczy hamulce, oświetlenie i inne duperele, no i oczywiście jakoś to ma wyglądać. Cały projekt jest wspierany i powstaje tylko dzięki uprzejmości kolegi
Serdel 1500. Pragnął bym w tym momencie mu serdecznie podziękować za wszystkie rady instrukcje i całą pomoc. Gdyby nie on to projekt by pewnie nawet nie ruszył do przodu a tak to coś się już dzieje

Na początek rama ogara 205 z wahaczem kupiona za 50 zł oczywiście bez dokumentów żadnych, gdzieniegdzie korozja, co zeszlifuję przelecę cortaninem a następnie podkładem.







silnik 139 fmb kupiony za całe 70 zł brak tylko tłoka




do tego jakieś stare lagi z garażu stare średnio nadawające się do czegokolwiek koła i jest jako taki zarys.
Po przymiarkach silnika MRF






Zastanawia mnie kwestia wydechu - górny czy dolny, górny ładnie mu pasuje i akurat się zgrywa (nie mam niestety zdjęcia:c) ale dolny jest taki kulturalniejszy. No nic złożymy go w całość i jeśli z górnym nie będzie wygodnie to uspawa się dolny.

co jak co nie mam żadnego pojęcia o tym co robię ani nie umiem spawać, chcę kupić sobie spawarkę i zacząć coś modzić, co prawda najpierw będę musiał nauczyć się jako tako spawać, jak mi to nie będzie wychodzić to zaniosę wszystko do sąsiada który mi to migomatem obleci. jak na razie mam do zaprezentowania tyle. w zamyśle tego ogara będzie przystosowanie do takiej jazdy na odległość z zadowlającymi osiągami. tj. 70km/h bez przegrzewania silnika i jak najmniejsza awaryjność oraz spalanie. Przede wszystkim przy tym projekcie chciałbym się nauczyć spawać. Proszę nie płakać nad tą ramą bo i tak jest bez kwita czy siak. Co do finalnego malowania to nie jestem pewien i na chwile obecną nie mam żadnego pomysłu, jak macie jakieś ciekawe pomysły możecie pisać niżej.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - seler1500 - 15-08-2019 01:14:55

Prosz bardz, kontakt mamy dobry to w razie czego wal jak w dym Wink
O kolorze ciężko mówić, najlepiej by było poskładać całego, cyknąć fotę i w GIMPie czy innym programie go pokolorować i zobaczyć, jak wygląda i czy się podoba.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - Odrestaurator - 15-08-2019 01:28:00



Kiedyś takiego zbudowałem ze znajomym :F jest temat na forum i film na yt ale to było dawno, chyba jeszcze nie było Cię na forum. Zabawa była przednia ale wiem że drugi raz się na to nie nadzieję. Coś czuję że to będzie kolejna niekończąca się opowieść ale no powodzenia Wink


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - seler1500 - 15-08-2019 01:35:11

Jak z moim ulepem :F

Ale zawsze jakieś doświadczenie wpada, więc na plus taki projekt, przynajmniej dla majstra Smile


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - Texas Ranger - 15-08-2019 11:20:39

Mógłbyś tylko nick forumowicza wpisać poprawnie.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 15-08-2019 12:30:15

(15-08-2019 01:14:55)seler1500 napisał(a):  O kolorze ciężko mówić, najlepiej by było poskładać całego, cyknąć fotę i w GIMPie czy innym programie go pokolorować i zobaczyć, jak wygląda i czy się podoba.

Może racja, narazie do puki nie skończę go, będzie pomalowany samym podkładem, spawy na bieżąco też będą podkładowane co by nie rdzewiały. Najbardziej do mnie przemawia czarna rama wahacz i lagi a reszta w kolorze

(15-08-2019 01:28:00)Odrestaurator napisał(a):  Kiedyś takiego zbudowałem ze znajomym :F jest temat na forum i film na yt ale to było dawno, chyba jeszcze nie było Cię na forum. Zabawa była przednia ale wiem że drugi raz się na to nie nadzieję. Coś czuję że to będzie kolejna niekończąca się opowieść ale no powodzenia Wink
naturliś czytałem wątek, no ja akurat zamierzam pchać w niego kasę, ma mi się podobać

(15-08-2019 11:20:39)Texas Ranger napisał(a):  Mógłbyś tylko nick forumowicza wpisać poprawnie.
Że kartofelera ? :F


Romet ogar 205 swap by NSLT - Inkwizytor - 15-08-2019 13:58:20

Ciekawy projekt Big Grin Sam często miałem takie chęci, jak mnie szlag trafiał z Dezametem to powtarzałem, że włożę FMB, ale "klasykal wygrała. I pamiętaj, lampa do ulepa to tylko od Ursusa trzydziestki albo sześćdziesiątki Big Grin

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - Texas Ranger - 15-08-2019 22:55:49

Serdel zamiast selera to jest różnica i skoro on ci pomógł to mógłbyś mieć więcej szacunku.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - seler1500 - 15-08-2019 23:22:14

Spokojnie, mi to wsio jedno i zupełnie mi to nie przeszkadza, sam czasem podpisuję się serdel, kalarepa, kartofeler Wink


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 16-08-2019 10:41:50

(15-08-2019 13:58:20)Inkwizytor napisał(a):  Ciekawy projekt Big Grin Sam często miałem takie chęci, jak mnie szlag trafiał z Dezametem to powtarzałem, że włożę FMB, ale "klasykal wygrała. I pamiętaj, lampa do ulepa to tylko od Ursusa trzydziestki albo sześćdziesiątki Big Grin

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Tak tak wiem że lampa od trzydziechy no ale to nie ma być kat machina tylko ładnie wyglądać i jeździć, chodzi mi o dystanse, co za dystansami idzie - bezawaryjność. a na własnej skórze i mrf 120 przekonałem się że w tych silnikach nic sie nie psuje. padł mi tylko moduł

(15-08-2019 22:55:49)Texas Ranger napisał(a):  Serdel zamiast selera to jest różnica i skoro on ci pomógł to mógłbyś mieć więcej szacunku.
on sie nie obrazi


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 21-08-2019 23:44:23

Coś się dzieje Big GrinBig Grin



odpowiednie zdjęcia z właściwych prac już w krótce
zaraz pewnie bedziecie mowić że jednak ulep, ogar poskładany ze wszystkiego pod ręką bez baku i siedzenia, tylko po to by odpalić i przejechać się, sprawdzić ustawienie łańcucha i żeby wyszły inne mankamenty
teraz jak już jest zaczątek roboty, będziemy lecieć do przodu, zaczynając od zawiasu, przez hampel i kończąc na czymś jeszcze innym, jak na razie ogar zostanie złożony na budżetowych częściach,a potem doinwestowany

a no i szybka zmiana planów bo wleci od razu yx 120


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - rafi555 - 21-08-2019 23:59:50

Jakoś solidnie wątpię w to przedsięwzięcie. Ale jak Seler1500 jest patronem to tak źle nie będzie.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 22-08-2019 00:02:32

tak jest wszystko pod okiem pana mgr inż. rafała


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - seler1500 - 22-08-2019 00:07:00

prof. nadzw. hab. mgr inż. dr rafał potwierdza, połowiczny rozpad całkowity ogara nie nastąpi tak szybko, jak się może wydawać.
Chociaż niewykluczone, że yx120 powyrywa te rowerowe szprychy.


RE: Romet ogar 205 swap by NSLT - NoSeLatamTrochu - 22-08-2019 00:17:05

muszę z bólem przyznać że pierwsze wzmocnienie ramy pójdzie w mocowanie wahacza gdyż już pizneło z jednej strony i pewnie zaraz i z drugiej pęknie, pospawam i wspawam pręt 5/7