Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? (/showthread.php?tid=49385)



Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - zbieracz rometów - 14-08-2019 00:48:21

Siema ! wiem że to pytanie trochę jak na świeżaka ale po prostu tego nie wiem. Mianowicie jak rozebrać/rozkręcić tylne amory od komara ? nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać a nie chcę popsuć.
Z góry dziękuję


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - bkrukl - 14-08-2019 08:30:56

Dobrze byłoby żebyś wrzucił zdjęcie jakie amorki tam masz....
Bo przez tyle lat to ktoś mógł je zmienić.
Jeśli są fabryczne kryte, to po prostu kręcisz górą w jedną strone, a dół w drugą.


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - Norweski Zomowiec - 14-08-2019 08:42:44

Jeżeli to ten nowszy model amortyzatorów, to już raczej ich nie skręcisz


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - zbieracz rometów - 14-08-2019 11:13:45

takie
[attachment=18981]


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - Dawdzio - 14-08-2019 11:59:18

Jeśli dobrze pamiętam to trzeba stoczyć zwężony koniec górnej szklanki, a później wystarczy rozkręcić. Ale jeszcze niech ktoś to potwierdzi.

Po co chcesz je rozbierać?


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - zbieracz rometów - 14-08-2019 12:02:21

(14-08-2019 11:59:18)Dawdzio napisał(a):  Jeśli dobrze pamiętam to trzeba stoczyć zwężony koniec górnej szklanki, a później wystarczy rozkręcić. Ale jeszcze niech ktoś to potwierdzi.

Po co chcesz je rozbierać?

Chciałbym je po prostu nasmarować bo są sztywne i w ogóle nie odbijają


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - joozek - 14-08-2019 23:06:33

Ten typ amortyzatorow nie wymaga zatoczenia.
Zamocuj dolna główkę aluminiowa w imadle (użyj osłon ochronnych na szczęki imadla, abyś ich nie uszkodził), a następnie odkręcić aluminiowa szklankę, kręcąc w lewo.
Uwaga, nie używaj żadnych metalowych narzędzi, pręta itp bo ukrecisz górne główki.
Inna sprawa, skoro piszesz ze są zablokowane, to prawdopodobnie któraś tuleja PCV jest już tak start, że unieruchomila szklankę górna. W takim przypadku może pomóc zamoczenie całych amortyzatorow w benzynie. Zdemontuje tylko tuleje metal guma, bo te ostatnie spuchna.


RE: Jak rozebrać tylne amortyzatory od komara ? - Paweł123 - 15-08-2019 10:16:02

http://chlopcyrometowcy.pl/hosting/imageup/27364_Screenshot_20190815-091236_Gallery.jpg
"Jeżdże motorowerem KOMAR" Józefa podlaskiego. Ja odpiłowałem tą zagiętą część i normalnie rozkręciłem