Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet ADV 250 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Romet ADV 250 (/showthread.php?tid=49382)



Romet ADV 250 - ravenaot - 13-08-2019 22:29:43

Cześć,

Planuje zakup motoru Romet ADV 250, czy ktos ma o nim jakies opinie?

Slyszalem o psujacych sie bezpiecznikach

Marcin


RE: Romet ADV 250 - rafi555 - 13-08-2019 23:02:29

China co tu więcej powiedzieć Smile, w tej cenie kupisz wiele lepszych motocykli.


RE: Romet ADV 250 - Odrestaurator - 14-08-2019 00:49:44

Tak jak wyżej, 250 to już na prawko a2, a w tej cenie kupisz wiele co prawda starszych ale klasycznych i niezawodnych maszyn które będą łapać się na tą kategorię. Wszelakie enduraki pojemności 600, 350, 250... sporo tego. Kawasaki klr, yamaha xt, honda xl, xr, długo by wymieniać. Silniki to niby kopia Hondy ale materiały to tragedia. Wiem jedno, ja już chińczyka nie kupię i dobrze Ci radzę rozejrzeć się za czymś markowym. Części do markowych są droższe co prawda ale rzadziej się cokolwiek przy nim grzebie.
Z drugiej strony zaraz ktoś może napisać że ma chińczyka i jeździ bez problemu, może i tak jest, do spokojnego użytku codziennego do miasta itd. te motorki może nie są i złe ale w terenie to słabo to widzę... jak motocykl jest nieprawidłowo serwisowany to nie ważne czy markowiec czy chiniol i tak będzie się psuł. Zależy na co trafisz.


RE: Romet ADV 250 - Tomasso94 - 14-08-2019 12:19:19

Mam chińczyka i jeździ bez problemu! best


Ale mam też 26 letniego Transalpa (na A2 się niestety nie łapie), którego jakość wykonania bije na głowę tego chińczyka. Więc wszystko zależy tylko od tego czego wymagasz od sprzętu. Niby rocznikiem nowe, ale niestety materiały z jakich składane są te wszystkie budżetowe motorowery i motocykle, spokojnie prawie po czterech latach posiadania zetki mogę uznać za po prostu słabe. Choć nie powiem, przejechała jak narazie 10 tysięcy i w miejscu nie stanęła bo silnik jest nie do zarżnięcia, ale łańcuch zdążył się dwa razy wyciągnąć, wskaźnik paliwa żyje swoim życiem, a wszystko co z plastiku mimo dmuchania i chuchania wyciera się, pęka i zużywa. Elektryka jest nieporozumieniem a przełącznik kierunkowskazów już po 7 tyś przebiegu... szkoda opisywać. Też miałem w głowie tego ADV 250 oraz 400, ale jak zobaczyłem ich ceny, pomyślałem o jakości wykonania już jedengo produktu Romet Motors jakiego mam w garażu to... zdecydowanie drugi raz do tej rzeki nie wejdę Smile