Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ural B-142 z 1973 roku - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Inne rowery PRL (/forumdisplay.php?fid=238)
+--- Wątek: Ural B-142 z 1973 roku (/showthread.php?tid=49365)



Ural B-142 z 1973 roku - Popielaty - 10-08-2019 12:38:22

Witajcie,
Chciałem wam pokazać mój rower, produkcji radzieckiej, który kupiłem na złomie za 50 zł. Rower stał już przeznaczony do pocięcia na żyletki, wydarłem go spośród sterty górali i spytałem kierownika złomowiska, za ile mi go sprzeda - "łooo Panie, to już zabytkowy, to tu więcej - 50 zł musze wziąć." Graba, rower kupiony. Z początku myślałem, żeby go zrobić na laleczkę, ale.... Ten rower ma na swojej ramie kawał historii, wypisanej odpryskami, rdzą, czy rysami. Mimo wszystko zachowało się oryginalne malowanie i stwierdziłem, że wzbogacę go tylko nieoryginalnymi dodatkami z czasów współczesnych, typu lampki, pedały, dzwonek, czerwony łańcuch, balonowe opony 28x2.0 Continental Retro Ride czy w końcu siodełko- Lepper Primus, które jest prze... wygodne! Poniżej zdjęcia zaraz po zakupie, jak i stan dzisiejszy.








I już odświeżony:










Więcej nie planuje już nic przy nim robić, przesmarowałem tylko tylną piastę, bo posiada kalamitkę i to wszystko z napraw.


RE: Ural B-142 z 1973 roku - zaz - 10-08-2019 13:41:08

Gratuluję egzemplarza. Bardzo fajnie wygląda. A myślałeś o tym aby założyć osłonę na łańcuch ?