Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Inne jednoślady PRLu (/forumdisplay.php?fid=174)
+--- Dział: Inne - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=194)
+--- Wątek: Mini Moto dla Córeczki z części Romet (/showthread.php?tid=48934)

Strony: 1 2 3


Mini Moto dla Córeczki z części Romet - hvil - 13-05-2019 01:07:44

Witajcie,
Córka mi rośnie, do motorynki jaką posiadamy jeszcze za mała, ale na elektrycznych pojazdach już za wolne dla niej i się domagała czegoś szybszego.

Najpierw padł pomysł quad mini, a potem zamiast wydawać kasę przyszedł czas na nostalgię w piwnicy nad "przyda się" i z wygrzebanych gratów powstaje małe jeździdło dla córci.
Rama z motorynki dawcy części dla oryginalnej, z czasów jej restaurowania, tył z quada mini, przód z loncin corss (de facto psasuje prawie plug and play do ramy motorynki) Tył będzie z quada a na nim kanapa w stylu caffe.

Mam do was pytanie na fazie projektowania:
Po testach z naszą motorynką, okazuje się, że siła z jaką należy działać na klamkę sprzęgła do s38 ją przerasta w obsłudze. Na początku szukałem automatycznego sprzęgła do tych silników, ale są nie do zdobyć albo za kosmiczne pieniążki. Czy ktoś w ramę motorynki wcisnął jakiś silnik od chinolka z automatem zamiast sprzęgła? Jeśli tak to jaki model poszukiwać? Chodzi o sprawdzony przetarty szlak.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Grelus23 - 13-05-2019 01:13:56

Uważam że najlepiej będzie wcisnąć silnik od pitbike. Nie będzie jakichś dużych problemów z wrzuceniem tego w ramę i one są w automacie więc sprzęgło z głowy.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - hvil - 13-05-2019 01:19:31

Ten silnik odpada, są to silniki z podkaszarek, generują tak kosmiczny huk, że mi on przeszkadza, a co dopiero dziecku. Coś z niższymi obrotami być musi a większą "kulturą".


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Grelus23 - 13-05-2019 01:25:16

To silnik od Quada 50cc, te silniki w stylu 139fmb czy jakoś tak.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Dawdzio - 13-05-2019 09:17:30

Masz długą czy krótką dźwignię w deklu? Może pójść tą drogą? Albo wyrzucić linki na rzecz płynu i dobrać siłownik oraz dźwignię o takim skoku, żeby wciśnięcie klamki nie sprawiało kłopotów? Przy okazji zniknie opór, który powoduje tarcie linki w pancerzu.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - seler1500 - 13-05-2019 10:13:25

Skoro rezygnujesz z Dezametu, powinien się nadać 139FMB automat lub półautomat - ten drugi jest pozbawiony sprzęgła, ale biegi można rzucać.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - gabriel0 - 13-05-2019 10:16:47

Pamiętam że z 10 lat do tyłu miałem nowego quada z półautomatem. Problemem dla mnie było wrzucanie biegów "do góry" bo dźwignia była za krótka i trzeba było użyć kosmicznej do tego siły.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Odrestaurator - 13-05-2019 11:01:32

Spróbuj inaczej poprowadzić linkę sprzęgła a przede wszystkim dobrze ją nasmarować, i daj długą dźwignię, pamiętam że kiedyś w s38 tak zrobiłem i szło wciskać sprzęgło małym palcem bez problemu. I to na seryjnej klamce. W Simsonie też tak mam jak ktoś nie wierzy to nagram filmik, na prawdę małym palcem do końca bez problemu idzie wcisnąć. A jak nie to automat albo np. Silnik z kosiarki?


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - hvil - 13-05-2019 16:37:51

To są ciekawe opcje.
DAWIDZIO a bywały różne dźwigienki do sprzęgła? Muszę to zbadać, może, rzeczywiście warto to zmienić. Co do płynu to nie bardzo bo mam wersję z biegami w rączce, ciężko już to też przerabiać, łatwiej już chinola wsadzić. :-)

Odrastaurator, no ja mam ten silnik po remoncie, nowe linki robione na zamówienie w teflonie bo te zamienniki to nawet wymiarów nie trzymają. Zobacze czy na mocowanie zmiany biegów na kierownicy nie pasuje jakaś dłuższa klama:-)


Ale coraz bliżej jestem jakiegoś 4T 50 ccm małego w full automacie:-) ew. polautomat bo ona biegów nie będzie zmieniać na razie. :-) jeden zapiac aby sie zatrzymała i ruszała zgodnie ze swoją wolą.
Smile


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Dawdzio - 13-05-2019 16:51:21

Tak, w deklu były różne, zależnie od klamki sprzęgła. Była nawet o tym dyskusja jakiś czas temu, ale nic z niej nie wynikło. Nie wiem czy nie mam gdzieś na podorędziu obu wersji, jeśli chcesz to spojrzę.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - hvil - 13-05-2019 23:19:23

ale mówimy o tym ramieniu do linki pod silnikiem, czy tym elemencie pod deklem co wciska?


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Dawdzio - 13-05-2019 23:24:32

O ramieniu pod silnikiem.


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - hvil - 20-06-2019 20:07:26

Kolejny problem... dorobione idealne pod moją córcię mocowania podnóżków. Problem tylko, że wadzi ono ze starterem... czy są jakieś wygięte startery coś jak do MZ es Jaskólka, co by z innego silnika pasował do s38?
[attachment=18896]
[attachment=18897]
[attachment=18898]
I jak się nazywa ten "dynks" co np. jest przy hamulcach tarczowych na linkę, że wchodzi w niego linka i on jest zwężony że pancerz się opiera a tylko linka wychodzi dalej:
[attachment=18895]


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - gregorian2008 - 20-06-2019 20:27:42

mogłeś obrócić kopnika z drugiej storny dac od sprzegła paliłby do przodu Smile


RE: Mini Moto dla Córeczki z części Romet - Motorowerzystka - 20-06-2019 21:06:06

W routerze na przykład są składane podnóżki Big Grin Żeby odpalić kopką trzeba podnóżek podnieść do góry, może tu zastosować podobne rozwiązanie?