Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
[Komar] Gaśnie komar - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: [Komar] Gaśnie komar (/showthread.php?tid=4887)



[Komar] Gaśnie komar - tomi2c - 17-05-2012 19:59:22

Mam problem. komar po odpaleniu z pierwszego nieraz z drugiego gaśnie po upływie kilkunastu sekund i nie idzie go odpalic juz wogóle. trzeba przepompować bardzo dużo razy i znowu odpali. Tak jakby nie dostawał paliwa. Dlaczego ?


RE: Gaśnie komar - Irek - 17-05-2012 20:03:12

Sprawdź czy gaźnik jest dobrze dokręcony, jak nie może łapać lewe powietrze i zimny będzie ciężko palił (z powodu uboższej mieszanki)
Wyczyść też gaźnik i kran.


RE: Gaśnie komar - papi99 - 17-05-2012 20:05:33

A może masz zapchany wężyk?


RE: Gaśnie komar - tomi2c - 17-05-2012 23:25:25

To tak gaźnik wyczściłem łącznie z dyszami. Kranik nie jest zapchany sprawdzałem odkręcłem leciało ladnie . Big Grin

Gaźnik przy łączeniu z cylindrem jest bardzo krzywy. Kupiłem nowe uszczelki ale to tzw. G.. ;/ uszczelka nie dość ze papierowa to jeszcze bardzo chuda.. nie dociska.. wiec były założone wczesniej niz ta uszczelka inne 2 uszczelki z grubego papieru i teraz sa założone 3... lewe powietrze jest tam bardzo możliwe gdyż po przepompowaniu na zimno podkładam palec i jest wilgotny w paliwie. Czyli jakaś dziurka musi być ze przepuszcza. No i nie wiem jak to zrobić ;/


RE: Gaśnie komar - wojtekr35 - 17-05-2012 23:42:12

Jak gaźnik krzywo przylega do cylindra, to zeszlifuj jego powierzchnię na łączeniu, tak żeby była jak najrówniejsza.


RE: Gaśnie komar - pijak_pospoilty - 18-05-2012 00:42:19

jak zeszlifowanie gaznika nie pomoże to zmień simering od zapłonu bo prawdopodobnie jest nieszczelny przez gaznik albo simering Big Grin