Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ogar 200 popychacz sprzęgła - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ogar 200 popychacz sprzęgła (/showthread.php?tid=48845)



Ogar 200 popychacz sprzęgła - SzymonT2 - 25-04-2019 21:40:11

Cześć:-)
Piszę ponieważ chociaż znalazłem informację na ten temat potrzebuje trochę doprecyzowania tychże informacji.
Więc problem jest następujący:
Kupiłem chiński popychacz sprzęgła, co 10KM regulując
Ale ciągle nie wysprzęglał rozebrałem i okazało się że kulka wbiła się w popychacz.
Znalazłem taki post:
"RE: kupię popychacz do sprzęgła !
E chłopie chińskie nie są takie złe ja je mam. Jedynie musisz je zahartować i dać 2 kulki miedzy krótki, a długi i wszystko będzie git ."
Ale czy po pierwsze można to hartować bo słyszałem że musi być specjalną stal, a jeśli można to jak?
No i jeszcze czy zmieszczą się tam dwie kulki czy trzeba piłować
A jeśli się nie da to w jaki sposób można dorobić taki popychacz lub czy opłaca się kupować używane czy mogą być zbyt bardzo zużyte?
Z góry dziękuję za odpowiedź. Wink


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - seler1500 - 25-04-2019 21:50:15

Popychacz pompy paliwowej Fiata 126p ma odpowiednią średnicę, musisz tylko skrócić. Weź dwa, zrobisz od razu krótki, nie wiem, czy jeden starczy.


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - stqc - 25-04-2019 22:45:47

Jeżeli pamięć mnie nie myli to odpowiednia będzie stał 40hm, po czym zahartować ja i odpuścić według zaleceń producenta. Jednak nie takie to łatwe i lepiej kupić 40HM-T. Oczywiście odczytać z moty katalogowej jej twardość hv, po czym kulkę dobrać o zbliżonej twardości Wink


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - SzymonT2 - 25-04-2019 23:44:16

Podoba mi się pomysł z fiatem
Ale co z tym hartowaniem chińczyków?


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - seler1500 - 26-04-2019 01:00:07

Nie daje efektów bo to gównolit. Sprawdzone.


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - SzymonT2 - 26-04-2019 08:31:23

Jeszcze znalazłem popychacz od wsk na olx
Za długi o 6mm Ale można skrócićten mały popychacz i powinno być dobrze nie?
I jeszcze mój dziadek zajmował się obróbką metali i podpowiedział mi że można zastosować stal
Sw9. Czy można jej użyć?


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - SzymonT2 - 27-04-2019 19:38:14

Rozebrałem dziś sprzęgło aby wypchnąć mały popychacz bo za nic nie chciał wyjść i okazało się że pokrywa jest podrapana przez szpile kosza a kosz jest poluzowany i wał kosza delikatnie bije, a do tego łańcuszek jest luźny (trze o karter) więc rodzą się dwa pytania
Po pierwsze czy mogę na bijącym wale jeździć czy czeka mnie remont silnika?
A po drugie jaki łańcuszek wybrać?


RE: Ogar 200 popychacz sprzęgła - SzymonT2 - 28-04-2019 11:47:57

I jeszcze zauważyłem przed chwilą że dwie szpilki w koszu sprzęgłowym się troszkę bujają