Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Rejestracja niewyrejestrowanego komara - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Pytania (/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Rejestracja niewyrejestrowanego komara (/showthread.php?tid=48835)



Rejestracja niewyrejestrowanego komara - rafal.jagielski1 - 23-04-2019 00:35:24

Witam,
Mam komara którego otrzymałem w spadku. A że był to mój 1 moto przymierzam się do renowacji. Teraz mam problem bo moto nie było wyrejestrowane (osoba od której dostałem była 1 właścicielem i pewnie gdzieś ma dowód rejestracyjny).


Problem w tym że papierów nie otrzymałem bo OC nie było wypowiedziane więc z racji tego nie dostałem papierów i był to pojazd do jeżdżenia po polach.

Czy faktycznie ktoś może się do tego przyczepić. Bo zastanawiam się żeby nie spakować siebie ani darczyńce w kłopoty a jeśli odnowie i wpakuje sporo plnow też chcialbym moc tym pojeździć normalnie po drodze.



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Rejestracja niewyrejestrowanego komara - Dawdzio - 23-04-2019 00:59:21

Darczyńca żyje - spisujesz umowę, odbierasz co twoje i sprawa załatwiona. Boi się o karę za OC? Spiszcie umowę na 31.12.2019 (lub inny, jak najbliżej końca roku) i tego dnia koniecznie wykup OC na siebie (UFG może nakładać kary za brak OC w roku przeprowadzenia kontroli, nie wyrobią się w dzień choćby nie wiem co). WAŻNE: dopiero po tej dacie ruszasz go prawnie, tj. przegląd, wizyta w urzędzie czy nawet wystawienie kawałka opony poza piwnicę nie mogą mieć miejsca, żeby władza nie przypomniała sobie o jego istnieniu.
Darczyńca nie żyje - będzie ciężej, tego jeszcze nie przerabiałem osobiście, no i da się to zrobić na kilka sposobów.


Rejestracja niewyrejestrowanego komara - rafal.jagielski1 - 23-04-2019 21:11:45

78r więc 41lat ma. Darczyńcy zyje

A w najgorszym wypadku to będzie kara za 1 rok czy 30 lat bo jeśli 1 rok to nie tragedia gorzej jak za karę OC nowego ducati diavela bym kupił


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


RE: Rejestracja niewyrejestrowanego komara - bacablue - 05-05-2019 21:09:57

Witam.
Czyli żadnych kwitów na Komara nie masz? Chociaż tablica rejestracyjna jest? Ile czasu nieopłacane jest OC?


Rejestracja niewyrejestrowanego komara - rafal.jagielski1 - 06-05-2019 08:45:03

Narazie nic nie mam. Tablice nawet nie wiem jakie były. OC nieoplacane od ponad 20lat.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka