Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu (/showthread.php?tid=48526)



Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Pawelko - 24-02-2019 22:15:02

Cześć,

przedstawiam Wam dzisiejsze niespodziewane znalezisko oparte o śmietnik w centrum dużego miasta Smile Romet wygląda na kompletny (wyrzucający dołożył nawet trzecie koło). Na piewszy rzut oka jedyną widoczną przeróbką jest oczywiście inne siodło i sposób jego mocowania. Na szczęście wydaje się łatwe do przywrócenia (o ile znajdę "bananka"). Brak również osprzętu. Nie mam też pewności co do kierownicy - ale może jest pośród Was ktoś to jest mnie w tej sprawie utwierdzić.



Akcja była dosyć szybka - nie miałem czasu dokonać głębszego rekonensansu i większej ilości fot. Więcej zdjęć i info w następnych postach (jeżeli kogoś to zainteresuje). Wink.


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Dawdzio - 24-02-2019 22:51:29

Ktoś urwał kurze piwnicy złote jaja. To się dopiero nazywa szczęście.


post 1500


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - RaszkoV - 24-02-2019 23:09:00

No , mamy szczęśliwca roku 2019 ! Smile . Świetne znalezisko , ja myślałem że miałem szczęście znajdując (Resztki :F ) Polo Luxa na złomie. Mam jedną prośbę , jak byś zdejmował osłonę do czyszczenia czy coś w tym stylu , to czy mógłbyś zwymiarować mocowania? PS. Kierownica jest jak najbardziej oryginalna Wink


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Norweski Zomowiec - 24-02-2019 23:50:18

Za młodego kiedyś miałem takiego. Poszedł na złom. Trudno

Została tylko kierownica. Przynajmniej to


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Pawelko - 25-02-2019 00:00:30

Dzięki za miłe słowa!

Teraz czeka mnie szukanie dedykowanego siodła. Pierwsze przeszukanie serwisów aukcyjnych nie napawa optymizmem Undecided


(24-02-2019 23:09:00)RaszkoV napisał(a):  [...] Mam jedną prośbę , jak byś zdejmował osłonę do czyszczenia czy coś w tym stylu , to czy mógłbyś zwymiarować mocowania? [...]

Przy najbliższej możliwej okazji Smile


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - RaszkoV - 26-02-2019 00:16:40

Siodełka z tego co wiem można trafić we Włoszech , i to w na prawdę świetnym stanie. Trzeba szukać , co jakiś czas bywają po ok. 10-20 funtów


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - marceld - 26-02-2019 16:08:23

Tak z ciekawości, w jakim to mieście takie skarby? Big Grin


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - Pawelko - 08-03-2019 06:05:33

Zamieszczam kilka zdjęć po wstępnym oczyszczeniu roweru. Wnioski:
- Powłoka lakiernicza w akceptowalnym stanie,
- hakerski patent przy uszkodzonym spawie ramy przy sztycy siodła,
- opony Stomil po oczyszczeniu w niezłym stanie (więcej krzywdy zrobił im długotrwały postój niż zużycie wynikające z eksploatacji),
- nieoryginalny mostek i patent związany z jego mocowaniem - mam gorącą prośbę do posiadaczy o info (zdjęcia) jak to powinno wyglądać oryginalnie. Jakiego mostku szukać? Może ktoś ma?
- siodło nieoryginalne, ustawione "na słowo honoru" dla zdjęcia (szukam oryginalnego banana seat).







(26-02-2019 00:16:40)RaszkoV napisał(a):  Siodełka z tego co wiem można trafić we Włoszech , i to w na prawdę świetnym stanie. Trzeba szukać , co jakiś czas bywają po ok. 10-20 funtów

gdzie najlepiej szukać eBay? może jakiś inny portal?

(24-02-2019 23:09:00)RaszkoV napisał(a):  [...] Mam jedną prośbę , jak byś zdejmował osłonę do czyszczenia czy coś w tym stylu , to czy mógłbyś zwymiarować mocowania? [...]

Zrobilem dla Ciebie kilka zdjęć ujmujących wymiar pod poniższym linkiem:
https://drive.google.com/drive/folders/1qsOpcQ-sr_08V0mC3JPDtYzdXWtj7MzV?usp=sharing

(26-02-2019 16:08:23)marceld napisał(a):  Tak z ciekawości, w jakim to mieście takie skarby? Big Grin

rower znalazł się w stolicy Smile


RE: Romet POLO-LUX - śmietnikowy dar od losu - RaszkoV - 08-03-2019 19:28:40

Dziękuje bardzo za wymiary mocowań . Najczęściej trafiają się na ebyau , ale jeszcze jeden link do włoskiego portalu ogłoszeniowego podesłałem na Priv ( Sam nie wiem , czy w takim wątku można podawać linki).