Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Części zamienne (/forumdisplay.php?fid=225)
+--- Wątek: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart (/showthread.php?tid=48176)



Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - Deecuu - 02-01-2019 00:48:36

Witam wszystkich, na allegro znalazłem takowy pasek i mam pytanie czy jest od podobny do oryginalnego i czy będzie pasował? Link: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7752695605
Drugie pytanie jakie gumy teleskopów kupić bo typowo do charta są chyba nie dostępne


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - gabriel0 - 02-01-2019 01:18:49

Pasek który miałem w swoim charcie był tak jakby tłoczony. Miał podłóżny wzór.


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - kw112 - 02-01-2019 08:59:14

Gumy od szajsona podejdą bez większych ceregieli, ale trzeba się trochę namęczyć żeby naciągnąć je na golenie.


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - Dawdzio - 02-01-2019 12:10:51

A ten mocujący koło zapasowe w 126p nie podejdzie? Gdzieś kiedyś na forum ktoś proponował takie rozwiązanie.


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - joozek - 02-01-2019 13:19:37

Pasek z linku to jedyny dostępny, jaki można podpasywać do modeli; Pegaz, Polo i Kadet. Tak naprawdę jest zrobiony na wzór paska od roweru Tramp.
Oryginalny miał wzór rowków wzdłużnych, bez napisu ROMET i bez tej klamry.


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - Deecuu - 02-01-2019 15:37:14

Kiedyś przeglądając stare zdj natrafiłem na podobny pasek przy chacie dlatego nie jestem pewien


RE: Zamiennik paska bagażnika Romet Chart - joozek - 02-01-2019 18:36:34

"treść usunięta ze względu na prośbę użytkownika"

Tak, te paski pasują do modeli które wymieniłem, dzięki metalowej klamrze. Dlugość ustalić można jak chcesz, jedynie zaczep z jednej strony wymaga dorobienia. Znajdziesz je w moich wątkach i wątku usług, gdzie robiłem ostatnio Pegaza 750 dla Pawła.
W Kadecie, a nawet Pegazie, zaczepem może być prosty pręt fi 4 lub 5 mm o takiej długości, by wystawał z obu stron po ok 6, 7 mm - Grzesiu tak zrobił w swoim 710.
Przy okazji, kilka lat temu sprzedałem 1 taki pasek pewnej firmie (nazwy przez grzeczność nie wymienię), która potraktowała go jako wzór i uruchomiła jego produkcję Angry