Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Traper po przeróbkach - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Traper po przeróbkach (/showthread.php?tid=48044)



Traper po przeróbkach - wojtekk021 - 05-12-2018 02:15:20

Witam. Zgodnie z obietnicą przedstawiam swojego Trapera. Chciałbym przywrócić mu oryginalny wygląd. Malowanie mam z głowy gdyż czarny mat był też w oryginale. Najbardziej razi mnie to chińskie siodełko.

Wysłane z mojego SM-J700F przy użyciu Tapatalka


RE: Traper po przeróbkach - Dawdzio - 05-12-2018 02:28:47

Nie jest źle. Błotniki, siodło, pedały i najprawdopodobniej koła do wymiany :F

Zamierzasz chromować czy lecisz po taniości białą farbą na, tfu, retro?
No i nie chciałbym cię martwić, ale oryginalnie to raczej był połysk, nie mat.
Który to rocznik?

Jakie masz plany co do tego siodełka?


Traper po przeróbkach - wojtekk021 - 05-12-2018 10:50:17

Jaki byłby koszt chromowania tych kilku rzeczy? Malowanie odpada na bialo odpada!! Prędzej juz polerowanie papierami ściernymi ale grube uszkodzenia i tak zostaną. Sidełko pójdzie na olx. Bedę się rozglądać za oryginałem. Niestety nie znalazłem numeru ramy szukałem wszędzie. Blotniki też znalazłem. Takie pogięte alu.

Wysłane z mojego SM-J700F przy użyciu Tapatalka


RE: Traper po przeróbkach - RaszkoV - 05-12-2018 18:03:36

Numer ramy z tego co pamiętam w moim juniorze jest na główce ramy , tutaj tragedii nie ma lecz trochę do roboty jest. Osobiście poszedł bym chyba w żółto/zielony (Dokładnie nie umiem określić tego koloru) . Generalnie były robione takie trapery , wczoraj przemknelo mi sie takie zdjecie , ale znalazłem jedynie jedno juniora :





RE: Traper po przeróbkach - rafi555 - 05-12-2018 18:55:55

Zawsze zamiast chromować stare elementy można kupić inne w lepszym stanie Smile .


RE: Traper po przeróbkach - Majstru - 06-12-2018 11:41:54

Można też kupić srebrzankę :F


RE: Traper po przeróbkach - Dawdzio - 06-12-2018 15:41:21

Chromowanie swoje kosztuje, szczególnie kiedy na elemencie są wżery. Myślę, że taniej możesz znaleźć te części w lepszym stanie, ale podejrzewam, że będziesz musiał się trochę naszukać, przynajmniej mostka i kierownicy. Chociaż chyba jest to już ten późniejszy, prostszy mostek (nie ten, który widać na zdjęciu zielonego Trapera), wtedy zdecydowanie prościej będzie kupić inny.


Traper po przeróbkach - wojtekk021 - 08-12-2018 07:25:38

Podjąłem decyzję że czarny zostaje. Szukam mostka i kierownicy. Siodełka oraz pedałów. Więc gdyby coś ktoś miał

Wysłane z mojego SM-J700F przy użyciu Tapatalka