Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Dziecięcy rowerek ROMET koła 12 1/2 TORPEDO. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Identyfikacja rowerów Romet (/forumdisplay.php?fid=211)
+--- Wątek: Dziecięcy rowerek ROMET koła 12 1/2 TORPEDO. (/showthread.php?tid=48031)



Dziecięcy rowerek ROMET koła 12 1/2 TORPEDO. - sprinteR1522 - 02-12-2018 20:35:36

Witam wszystkich forumowiczówWink
Zaczynając od początku.Tytułowy 'rowerek' jest moim pierwszym rowerkiem na którym uczyłem się jeździć mając kilka lat.Jako,że walał się po garażu miał iść na złom,ale wczoraj miałem chwilę czasu i postanowiłem go rozebrać na części pierwsze.

Po zdjęciu tylego koła i oczyszczeniu ramienia hamulca ukazał mi się taki napis:
Co dało mi wiele do myślenia i pewności,że to Rometowski rower a z którego roku?
Z 1994 roku: I
Teraz o kołach są to koła 12 1/2 na 21/4:
Później poleciał "wkład suportu" ,który dziw ,że jeszcze pracował bez smaru:

Stery: Też jeździły na sucho
Oraz okazało się ,że wszyskie podzespoły są takie same jak np w Wigry 3 .

Teraz najważniejsze czyli sama rama:
Oryginalny kolor tego rowerka to raczej czerwony,a błotniki czarne. Został on pomalowany jak widać na zielono(jaki był już kupiony) ale farba na płot nie wytrzymała próby czasu.
Na sztycy też widnieje napis ROMET:
A na pedałach :
A i jeszcze posiada on białą,plastikową osłonę łańcucha i białe siodełko oraz czarne gripy.

Także tak teraz prośba do was o IDENTYFIKACJĘ tego roweru co to za model i co wgl z nim mam zrobić.

Remont? Jeśli nie to chociaż części/łożyska/miski itp mogą się przydać do np Wigry 3/Jubilata 2/Rometa Luxusa -CZY JEDNAK NIE BĘDĄ?
POZDRAWIAMWink


RE: Dziecięcy rowerek ROMET koła 12 1/2 TORPEDO. - Dawdzio - 03-12-2018 19:15:56

Wszystkie tego typu części będą pasować.

Z identyfikacją problem polega na tym, że w latach '90 Romet łapał się każdej brzytwy, żeby nie utonąć. Znany mi jest tylko jeden katalog z lat 94/95, ale nie ma w nim takiego roweru.
Trafiłem tylko na jeden podobny, ale jest to już produkcja znacznie młodsza. Wtedy nazwali to Arkus&Romet Lilly.
https://www.loombard.pl/produkt/16772188/rower-dziecicy-arkus-romet-12/

Majątku na nim nie zarobisz, ale myślę, że warto byłoby się nim zająć. Później nawet i Romet przeszedł na plastikowe tuleje w główce ramy i pedałach oraz korby w postaci giętego pręta z dospawaną blaszaną zębatką, a to już nie wytrzyma tylu lat, co łożyska. A tak, jak dobrze pójdzie, to i twoje wnuki na nim pojeżdżą Big Grin


RE: Dziecięcy rowerek ROMET koła 12 1/2 TORPEDO. - sprinteR1522 - 03-12-2018 22:03:10

Ok dzięki za odpowiedź. Jutro spróbuję lekko zedrzeć starą zieloną farbę bo nawet w rękach odpada i zobaczę co piszę na ramię.