Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Podkładki amortyzatorów tylnych - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Podkładki amortyzatorów tylnych (/showthread.php?tid=47991)



Podkładki amortyzatorów tylnych - bzzxc - 29-11-2018 18:04:43

Hej, potrzebuję wymiarów podkładek pod nakrętki tylnych amortyzatorów w Pony 301. Z góry dziękuję za pomoc.


RE: Podkładki amortyzatorów tylnych - Odrestaurator - 29-11-2018 18:16:30

Dla bezpieczeństwa wystarczy dać takie żeby pokrywały się z metalową częścią amortyzatora, tak aby podkładka zapierała się o metal, a nie o samą gumę przez co amorek mógłby się wysunąć i wypaść. Dostaniesz takie podkładki w każdym budowlanym za grosze. Wymiar to będzie coś około śr. zew. 20mm śr. wew. 8mm ale mogę się mylić.


RE: Podkładki amortyzatorów tylnych - joozek - 29-11-2018 18:27:39

W żadnym wypadku.
Max szerokość podkładki to 16 mm, otwór wewn fi 8,4 mm, grubość 1,6 mm, czyli typowa podkładka plaska M8.
Właśnie chodzi o to by amortyzator pracował na gumach, a nie był dociśnięty na główkach aluminiowych, podkładką do ramy.
Na pierwszej dziurze główki popękają.
Ja w sytuacji zastosowania chińskich tulei metal/guma, stosuje podkładki poszerzane M6, wiercąc otwór wewnętrzny fi 8,2 mm, fi zewnętrzne 18 mm.
https://bejmet.com.pl/katalogbejmet.pdf


RE: Podkładki amortyzatorów tylnych - gregorian2008 - 29-11-2018 18:46:49

Ewentualnie zakup moich gum pasujących dobrze do amortyzatora


Podkładki amortyzatorów tylnych - bzzxc - 29-11-2018 20:13:59

Dzięki joozek, dokładnie o to mi chodziło.

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka


Podkładki amortyzatorów tylnych - bzzxc - 04-12-2018 19:40:12

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego wątku. Czy tylny amortyzator może pracować na gwincie? Pytam, bo oryginalna śruba, która mi go trzyma jest ukręcona i mam przy sobie tylko zwykłą.