Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Przełożenie licznika Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Przełożenie licznika Romet (/showthread.php?tid=47978)



Przełożenie licznika Romet - arturwietnamczyk - 26-11-2018 21:41:29

Witam, po głowie chodzi mi plan zrobienia licznika do motorynki, temat był na pewno poruszany ale nie w tym rzecz, mianowicie kiedyś na złomie znalazłem rower treningowy romet, był w stanie średnim, ale miał licznik z linką to sprawdziłem i działa, no to wykręcam, dzisiaj pojechałem znowu na złom i z boku stał uniwersal treningowy, z forum wiem że to eksport rometa, tym razem był w lepszym stanie, brakowało tylko siodełka, myślę sobie wezmę sobie licznik, będę miał dwa, patrzę na koło, jest i napęd, niestety linki brak ale mam w domu, poszedłem do gościa dał mi klucze, wykreciłem i kupiłem. Teraz pytania: jakie przełożenia ma oryginalny licznik z rometa np: ogara czy kadeta,(na tych pisze 1:1000), czy wszystkie plastikowe liczniki miały wycięcie na podświetlenie cyferblatu? Czy na napędzie pisze jakie ma przełożenie (porównywałem z tymi z allegro i opisane są niby tak samo). Jeśli chodzi o sam rozmiar koła w tym rowerze treningowym to może jest z 1-2 cale wieksze niż w motorynce ale myślę że dużo by nie przekłamywał, dochodzi jeszcze kwestia upchania napędu przy kole, trzeba by rozwiertać na 12 mm, tylko niewiem czy mi miejsca starczy aby wszedł między lage i koło ale to później rozwiąże, czekam na waszą wypowiedź.