Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka problem z zapłonem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka problem z zapłonem (/showthread.php?tid=47814)

Strony: 1 2


RE: Motorynka problem z zapłonem - seler1500 - 05-11-2018 22:14:46

W Chinach produkowane prefabrykaty, składane w Polsce. Tak jak z Junakami, Rometami i resztą Almotowej rodzinki.


RE: Motorynka problem z zapłonem - rafi555 - 05-11-2018 22:51:33

Tu są polskie zapłony https://sklep.motokam.net/91-zaplony-kompletne .


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 06-11-2018 18:13:43

Dobra dziekki za info. Wracajac do tematu. Dzis chwile posiedzialem przy niej...nowy zaplon dziala tak samo jak i stary. Problemem okazalo sie ze za mocno dokrecalem magneto i poprostu nie bylo iskry. Teraz swieca daje piekna iskre na nowym iskrowniku. Odpalila ale wbila na wysokie obroty zakopcila i zgasla. I tak kilka razy. Czy to wina zaplonu ? Dodam ze jeszcze pare szczegolow jest do zrobienia. Ale plus taki ze zyje ?

Zauwazylem ze nie ma zabezpieczenia iglicy w gazniku hmm czyli trzeba dokupić i posiedziec najwyrazniej przy gazniku


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 06-11-2018 22:32:37

Odpalila, juz nie na wysokich obrotach no i zerwala klin. Czego to moze byc wina? Zbyt slabo dokreconego magneto magneta? Podkładka sprezynujaca jest


RE: Motorynka problem z zapłonem - Dawdzio - 06-11-2018 22:39:04

Jeśli zapłon jest dobrze to magneto było za słabo dokręcone. Dwusuw nie chodzi równiutko, jak magneto będzie luźno to może ściąć klin. Zbyt mocne dokręcenie magneta nie powinno powodować braku iskry, problem musi być gdzieś indziej. Albo zbieg okoliczności, albo magneto gdzieś ociera.


RE: Motorynka problem z zapłonem - seler1500 - 06-11-2018 22:41:51

Zobacz czy niebieski przewód (gaszenie) nie trze o magneto, miałem tak i ni kija iskry nie było.


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 06-11-2018 22:47:25

Dorobie pojutrze sam klina i dokrece mocniej. Mam nadzieje że zda egzamin. Ciag dalszy napraw i pytan o bzynke juz w czwartek ?


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 08-11-2018 18:52:17

Kolejny dzien. Chyba nie obejdzie sie bez rozebrania silnika i uszczelnienia go. Motoryna zapala po 2-3sekundach gasnie a po zdjeciu tlumika z cylindra kapie olej z mieszanka. Jak myslicie to wina simeringu? Uszczelki miedzy karterami lub...?
Zaplon ustawiony peknie, iskra bajka, gaznik wyczyszczony i uszczelniony.


RE: Motorynka problem z zapłonem - rafi555 - 08-11-2018 19:09:14

Na pewno z klinem wszystko jest ok? Nie ścina go czy coś ? Pływak odcina dopływ paliwa?


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 08-11-2018 19:21:05

Klin solidnie siedzi na swoim miejscu, magneto ładnie lekko się kręci. Klina nie ścina. Pływak hmm to mi dałeś do myślenia, jak składałem to wydawało mi się, że jest ok.
Pływak może mieć wpływa na to, że odpala i zaraz gaśnie i leje się przez otwór do tłumika ? Myślałem też o pierścieniach, ale świeca jest mokra ale od benzyny
aaa blaszka od pływaka była odgięta w dół i zalewało mi gaźnik grrr czyżby przyczyna ? sprawdzę to


RE: Motorynka problem z zapłonem - seler1500 - 08-11-2018 19:48:01

Tak, tak się dzieje jak nie domyka się zawór iglicowy. Wyczyść komorę pływakową i pokrywkę, zobacz, czy pływak nie jest dziurawy.


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 08-11-2018 20:05:40

Plywak cały, sprawdzałem wrzucajac do paliwa, plywa. Dzieki za kolejne rady, gaznik w sobote na spokojnie jeszcze raz caly przejrze


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 10-11-2018 20:56:35

Panowie, wspólnymi silami dzieki waszej pomocy motorynka dzis odpalila i chodzi jak za swoich lat świetności. Wracajac do tematu, zmienilem simmering od strony sprzęgła, byl dziurawy. No i kupilem gaznik nowy no i na obroty wkreca sie az jestem zaskoczony ? serducho bije to biore sie za reszte bo jest co robic po tylu latach postoju