Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka problem z zapłonem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynka problem z zapłonem (/showthread.php?tid=47814)

Strony: 1 2


Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 04-11-2018 19:20:29

Witam, odkopałem swoją motorynkę po ładnych paru latach.
Pamiętam, że zawsze problem był u niej z zapłonem.
Zakupiłem sporo nowych części. zmieniłem tłok razem z pierścieniami, kupiłem również nowy iskrownik, nowe magneto razem z przewodem do fajki i samą fajką oraz nowa świeca. Mam problem, gdyż maszyna nie wykazuje nawet kszty iskry, klin na wale jest także magneto ładnie się obraca i nie trze. Niestety nie ma w ogóle iskry, jakie mogą byc tego powody ?
Może źle coś robię, może jest to zależne od czegoś innego ?


RE: Motorynka problem z zapłonem - bkrukl - 04-11-2018 19:24:21

A przerwę na platynkach ustawiałeś?


RE: Motorynka problem z zapłonem - rafi555 - 04-11-2018 19:56:40

(04-11-2018 19:20:29)konradoo napisał(a):  Zakupiłem sporo nowych części. zmieniłem tłok razem z pierścieniami, kupiłem również nowy iskrownik, nowe magneto razem z przewodem do fajki i samą fajką oraz nowa świeca.

To jest odpowiedź na twoje pytanie.


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 04-11-2018 20:04:07

A co nowe to zle? Czesci sa polskiej produkcji nie chinszczyzna ! Przerwe ustawialem.


RE: Motorynka problem z zapłonem - Odrestaurator - 04-11-2018 20:05:18

Jak praktycznie cały zapłon jest nowy i wszystko jest ustawione dobrze to podejrzewam że (jeśli oczywiście masz silnik 023 kwadrat z biegami w nodze) możesz mieć wsadzony do niego wał z silnika okrągłego s38 i wtedy rowek na klin na magneto jest w innym miejscu i nie idzie ustawić zapłonu, ale tak czy siak powinien wykazywać jakąś iskrę. Przerywacz jest stary czy nowy? jak stary, to przeczyść go papierem ściernym/ pilnikiem dobrze u mnie to pomagało zawsze. Sprawdź też tak pracuje przerywacz.

A.. i nie ma już polskich nowych części, co najwyżej tajwańskie/chińskie.


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 04-11-2018 20:17:52

Tak kwadrat. Jak pamietam okolo 5 lat temu normalnie chodzila ale stary iskrownik po latach jest istna tragedia i magneto. Kupilem nowe i tez sie dziwie ze wszystko nowe a nawet byle jakiej iskry nie ma. Wszystko jest nowe. Jutro pokombinuje jeszcze ale az mi sie nie chce wierzyc. Jest jakas inna mozliwosc sprawdzenia iskrownika niz założenie i sprawdzenie na swiecy? Jak jutro nadal bedzie brak zycia w zaplonie po prostu pojade do sklepu i zrobie zwrot i kupie moze w dobrym stanie oryginal


RE: Motorynka problem z zapłonem - bkrukl - 04-11-2018 20:38:33

I to będzie najlepsze rozwiązanie. Teraźniejsze części są baaardzo delikatne. Kiedyś 3 cewki zakładalem i żadna nie działała. A stary oryginał bez problemu. Pozatym możesz mieć gdzieś jakieś zwarcie przy cewkach bądz przy platynkach.


RE: Motorynka problem z zapłonem - TheKocur - 04-11-2018 20:43:18

Może to głupie, ale podłączasz kabelki od iskrownika ( gaszenie i światła)?
Jeżeli tak to nie podłączaj Big Grin


RE: Motorynka problem z zapłonem - NoSeLatamTrochu - 04-11-2018 20:44:05

sprawdzaj wszystko miernikiem


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 04-11-2018 20:53:51

Nie no tylko przewod do swiecy podlaczam bo chce tylko uruchomic silnik.


RE: Motorynka problem z zapłonem - rafi555 - 04-11-2018 21:24:07

Takie nowe części to można sobie między dwie półkule wetknąć, nic nie działa. Nowe kondensatory i przerywacze to można garściami kupować cały słoik litrowy tego dziadostwa mam. Czasem lepiej stary znaleźć naprawić i jeszcze długo będzie służyć.


RE: Motorynka problem z zapłonem - NoSeLatamTrochu - 04-11-2018 21:31:43

na motokam są młoteczki ori polecam zainwestować u mnie już 3 lata działa wystarczy co roku wyregulować zapłon i śmiga jak ta lala


RE: Motorynka problem z zapłonem - rafi555 - 04-11-2018 22:36:22

Jeszcze warto sobie wyjąć zapłon i na spokojnie sprawdzić i podłączyć jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=QoNKUp3pN10 .


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 04-11-2018 22:46:57

We wtorek usiade do tego i dam znac co i jak


RE: Motorynka problem z zapłonem - konradoo - 05-11-2018 20:48:40

Wracając do tego, że nie ma polskich części to jak wytłumaczyć to ?
http://www.sklepmotonet.pl/p/pl/re0013/romet+-+zaplon+stator+iskrownik+polski+lux.html