Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Chart narzędzia - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Chart narzędzia (/showthread.php?tid=47630)



Chart narzędzia - Deecuu - 08-10-2018 00:25:18

Witam wszystkich, z tego co wiem Chart miał swoje narzędzia w sakiewce i jak wiadomo w obu boczkach dużo miejsca nie ma wiec gdzie najlepiej je trzymać? I jakie się najbardziej przydają Big Grin


RE: Chart narzędzia - Odrestaurator - 08-10-2018 00:33:57

Oryginalnie były w prawym boczku, więc radzę uprzątnąć Big Grin Nie potrzeba dużo miejsca. Najbardziej przydaje się klucz co świec, kilka świec, jakaś szmatka, płaski śrubokręt mały może. Fajnie też jest wziąć mały nastawny kluczyk żeby mieć wszystkie rozmiary w jednym. Albo te wielootworowe klucze oryginalne z Rometu, dobre będzie też narzędzie wielofunkcyjne (te kombinerki ze śrubokrętami i wszystkim innym) Tyle zdecydowanie mi wystarcza w Simsonie, mieści się w małej sakiewce, ale w sumie z tego całego zestawu używam tylko i to dość rzadko klucza do świec, żeby w razie czego podmienić jakby świeca się zasyfiła nagarem albo padła.


RE: Chart narzędzia - JGNZM - 08-10-2018 01:45:27

Po pierwsze, narzędzia były w lewym schowku pod gumą akumulatora.
Po drugie ja do Charta nie wożę nic poza płaskim śrubokrętem do gaźnika. Nic więcej nie jest potrzebne. Ale jeśli nie jesteś jeszcze pewny tego motoroweru to świeca, klucz do świec, śrubokręt i tyle. Fabrycznie było to:
-klucz wielootworowy
-3 klucze rurkowe
-pręt do kluczy rurkowych
-płaski śrubokręt
-klucz płaski



RE: Chart narzędzia - Deecuu - 08-10-2018 08:17:09

Dzięki za info Big Grin właśnie tak się dziwilem że w prawym skoro tam potrzebny jest śrubokręt płaski żeby otworzyć Tongue tak z innej beczki opłaca się szukać oryginalnej książeczki do Charta?


RE: Chart narzędzia - JGNZM - 08-10-2018 19:48:25

Niezbyt, chyba że za jakąś dobrą cenę poniżej 50 zł. Jak dobrze poszukasz to znajdziesz skan w internecie Wink