Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Pony M2 & MR 232 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Nasze Romety (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Pony M2 & MR 232 (/showthread.php?tid=47609)



Pony M2 & MR 232 - Krycha96 - 05-10-2018 22:59:09

Witajcie Smile
Przedstawiam Wam moje 2 sprzęty :
Moj pierwszy romet to Motorynka m2 z nie mam pojęcia którego roku Tongue
Kupiłem ją od pewnego pana za flaszkę whiskey (60 zł ) Tongue ale nie odpalała a poza tym była kompletna Smile Okazało się że przepustnica była za wysoko ustawiona na iglicy i zalewało silnik. Parę minut roboty i odpaliła i tak do dzisiaj bez problemowo odpala jeździ nie psuje się Smile
Wymieniłem w niej :
-kompletny napęd,
-wszystkie gumy,
-oponę tylną.
a tak się przedstawia:





Jako drugi niedawno zawitał u mnie Komar Mr 232 z 64 roku ściągnięty ze strychu jednego ze sąsiadów za symboliczną stówkę Smile
Ogólny stan jest fatalny brakowało kilku części i ciągle próbuję je dokupić z różnym efektem :/ ale to na czym mi zależało czyli silnik jest według mnie w całkiem dobrym stanie Big Grin brakowało lewej kapy przez co było widać że magneto bije góra dół ale okazało się że to wina magneto a nie krzywego wału Smile
Licznik komara pokazuje 685 km czyli bardzo mało jeśli nie zepsuł się ślimak od napędu licznika Tongue planuję odrestaurować go do ostatniej śrubki ale może to potrwać jakiś czas Smile Mam nadzieję że będziecie znali odpowiedź na moje pytania i wątpliwości , które z czasem będę miał Smile parę fotek :





Zabrałem się za czyszczenie silnika i wygląda już trochę lepiej Smile





Pozdrawiam i zachęcam do komentowania Smile


RE: Pony M2 & MR 232 - bkrukl - 05-10-2018 23:26:37

Zaskoczę Cie... Ta motorynka to jest model m3.


RE: Pony M2 & MR 232 - Krycha96 - 05-10-2018 23:37:04

W takim razie ktoś kiedyś złą naklejkę nalepił na ramie Smile dziękuję za info Smile


RE: Pony M2 & MR 232 - bkrukl - 05-10-2018 23:44:37

Naklejkami nie ma co się sugerować. Masz silnik 025, oraz rurkę w ramie na gumę gaźnika. A te dwie rzeczy jednoznacznie wskazują na m3 :-)


RE: Pony M2 & MR 232 - Krycha96 - 06-10-2018 10:35:39

To już wszystko wiadomo Smile
Mam pytanko otóż muszę kupić prądnicę z magneto do komara silnik s38B i czy będą pasowały te części od każdego innego komara czy muszą być konkretnie od danego silnika ? np. https://sprzedajemy.pl/zaplon-magneto-iskrownik-komar-romet-rybnik-2-6bea9f-nr57184208
czy to będzie pasować ? Smile