Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja (/showthread.php?tid=47524)



Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Marian2350 - 23-09-2018 21:35:06

Witam, mam pewny problem. Kupiłem ogara przez internet od znajomego, ogar ma papiery ale skończyło się OC, przegląd bezterminowy i gdzieś zgubił tablice rejestracyjne. Ogar już jest u mnie i jest w trakcie składania. Zostało jeszcze spisać umowę i podjąć kroki do rejestracji. Ale nie wiem dokładnie od czego zacząć gdyż to pierwszy mój własny pojazd zarejestorwany na siebie. Proszę o porady, każdemu z góry dziękując! Big Grin Cool


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Ychu - 23-09-2018 21:39:20

Najważniejsze chyba aby mieć oc , bo jak idziesz do urzędu z umową aby przerejestrować musisz pokazać ważne oc. Na kwitku jest napisane jak dobrze pamiętam , że oc musisz wykupić najpóźniej tego samego dnia , także od tego bym zaczął. Tablicy powiedz że im nie oddasz bo nie masz i tyle Tongue


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Marian2350 - 23-09-2018 21:43:20

Czyli jak spiszemy umowę to muszę wykupić odrazu oc, wcześniej jeszcze napisać w adnotacjach że tablica zagubiona. Jechać na przegląd i do WK i rejestorwać? Nie będzie problemu żeby wykupić oc na dane poprzedniego właściciela czy w tym przypadku na dane z umowy? dodam jeszcze że kupuje go z jedną umową bo kolega go nie przerejestrował.


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Dawdzio - 23-09-2018 21:53:52

Idziesz z umową i wykupujesz OC na siebie na aktualne numery KONIECZNIE TEGO SAMEGO DNIA CO DATA NA UMOWIE. Później do WK po tymczasowe tablice (jeśli była jeszcze zielona to możesz spróbować sam wymalować, jednym to przechodzi na przeglądzie, innym nie, zależy od przeglądacza). Dalej już normalnie przegląd i przerejestrowanie.


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Marian2350 - 23-09-2018 21:57:11

(23-09-2018 21:53:52)Dawdzio napisał(a):  Idziesz z umową i wykupujesz OC na siebie na aktualne numery KONIECZNIE TEGO SAMEGO DNIA CO DATA NA UMOWIE. Później do WK po tymczasowe tablice (jeśli była jeszcze zielona to możesz spróbować sam wymalować, jednym to przechodzi na przeglądzie, innym nie, zależy od przeglądacza). Dalej już normalnie przegląd i przerejestrowanie.

Tablica biała sprzed 2004 roku bo to jeszcze ten starszy model dowodu.


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Dawdzio - 23-09-2018 22:14:43

To tylko tymczasowa i dopiero z nią na przegląd. Ale nie zmienia to tego, że OC musisz mieć od dnia zakupu.


RE: Brak OC, Brak przeglądu i zagubiona rejestracja - Marian2350 - 23-09-2018 22:18:34

Bardzo ci dziękuję za pomoc, teraz już wszystko jasne.