Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynka - killswitch - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Usprawnienia (/forumdisplay.php?fid=20)
+--- Wątek: Motorynka - killswitch (/showthread.php?tid=47478)



Motorynka - killswitch - FilipS - 12-09-2018 22:16:20

Cześć wszystkim.
Przeglądając nasze forum natknąłem się kilka razy na osobniki dorosłe, które próbują swoje potomstwo zarazić lataniem na dwóch kółkach. Z racji tego, że też kilka lat temu próbowałem mojego syna nauczyć jazdy na dwóch kółkach (skutecznie Big Grin) dam Wam prosty sposób na zwiększenie odrobinę bezpieczeństwa Waszych pociech.
Wszyscy wiedzą, że wszelkie motorynki nie posiadają klaksonów. Ale... przycisk jest, no nie?
Wystarczy ze stacyjki pociągnąć jeden przewód do tego przycisku i po sprawie.
Przycisk jest z jednej strony fabrycznie zwarty do masy.
Wolny zacisk przycisku łączymy z pinem stacyjki na który wchodzi niebieski przewód z silnika. Efekt jest taki, że po wciśnięciu przycisku odcinamy zapłon. Jak w rasowym moto Cool
Ja osobiście użyłem na tyle cienkiego przewodu, że wszedł mi bez problemu w oryginalną koszulkę w której idą do przełącznika przewody od świateł.
Teraz notka o prawach autorskich: temat podpowiedział mi mój szanowny kolega Tadeusz, który fachowcem jest nie lada.


RE: Motorynka - killswitch - rafi555 - 12-09-2018 22:26:19

(12-09-2018 22:16:20)FilipS napisał(a):  ..Jak w rasowym moto...

Co rozumiesz pod tym pojęciem? Jeżeli chodzi ci o dzisiejsze "motocykle" to przecież nie dorastają motorynce do pięt Smile.


RE: Motorynka - killswitch - Odrestaurator - 12-09-2018 22:35:01

A nie łatwiej przełączyć ten wystający "kluczyk" na lampie? :F


RE: Motorynka - killswitch - Dawdzio - 12-09-2018 22:53:10

Na początku nie łatwiej. Przycisk pozwala na unieruchomienie silnika w sytuacji awaryjnej bez odrywania rąk od kierownicy. Dobra rzecz dla kogoś, kto dopiero się uczy.


RE: Motorynka - killswitch - Motorowerzystka - 12-09-2018 23:19:15

rafi555 napisał(a):
FilipS napisał(a):...Jak w rasowym moto...

Co rozumiesz pod tym pojęciem? Jeżeli chodzi ci o dzisiejsze "motocykle" to przecież nie dorastają motorynce do pięt Smile
Pewnie chodzi o gaszenie guzikiem czy innym wyłącznikiem na kierownicy :F W routerze mam taki wyłącznik po prawej stronie, chociaż nigdy z niego nie korzystałam bo wolę gasić "klasycznie" przekręcając kluczyk Tongue


RE: Motorynka - killswitch - stqc - 13-09-2018 12:45:25

Nie ma co o prawach autorskich pisać bo raczej nie jest to nic nowego. Ludzie już to robili nie raz Wink


RE: Motorynka - killswitch - brygol - 02-11-2018 05:21:25

Nie krytykujcie.mi pomysl sie podoba.w sytuacji awaryjnej lwtwiej wyciagnac kciuka niz cwłą reke. Zwłaszcza jakiemuś bąblowiSmile


RE: Motorynka - killswitch - Kosa78 - 02-11-2018 09:38:11

Fajna sprawa - mój siedmiolatek już w przyszłym roku mi nie odpuści i na motorynię siądzie - przyda się taki patent.