Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem (/showthread.php?tid=47477)



Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem - lukasz0709 - 12-09-2018 20:20:40

Hejka,
potrzebuję pomocy, szukałem w innych tematach, lecz nie znalazłem odpowiedzi. Mianowicie, zakupiłem do swojej Motorynki nowy gaźnik, model gm12f(produkcji chińskiej? Zdjęcie w załączniku), jednak jest w nim problem, paliwo cieknie do filtra powietrza, szczególnie jak się przeleje komorę. Myślałem, że kupiłem wadliwy gaźnik, więc zamówiłem ten sam model jednak od innego sprzedawcy, i problem jest ten sam. Przez telefon, sprzedający mi powiedział, że gażnik powinno się wyregulować(poziom paliwa etc), jednak kompletnie nie wiem od czego zacząć. Miał ktoś już taki problem? Pozdrawiam [attachment=17882]


RE: Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem - remix301 - 12-09-2018 20:24:42

Mi też ciekło paliwo ale zmieniłem na oryginalny filtr powietrza i pływak.


RE: Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem - Dawdzio - 12-09-2018 20:37:32

W gaźnikach serii GM nie reguluje się poziomu paliwa w komorze pływaka. Regulacja tych gaźników polega na odpowiednim ustawieniu iglicy, śruby mieszanki paliwo/powietrze i wolnych obrotów.

Nie przyglądałem się im nigdy zbyt szczegółowo, ale wydaje mi się, że od strony filtra powietrza jest odpływ nadmiaru paliwa i cieknie tam zamiast zalewać cylinder.

Po regulacji działa wszystko dobrze? Jeśli nie wiesz jak to zrobić to zajrzyj do jakiejkolwiek instrukcji obsługi motoroweru Romet (oby z tym gaźnikiem, czyli Ogar 205, Komary, itd.)


RE: Motorynkaa, problem z nowym gaznikiem - lukasz0709 - 12-09-2018 21:04:16

Dzięki za porady, jutro się zabiorę za regulację i przejrzę dokładnie gaźnik, skąd paliwo cieknie etc, i dam znać czy pomogło.