Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 (/showthread.php?tid=47011)



Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 - TheKocur - 11-07-2018 08:25:26

Witam, niedawno zakupiłem ogara 200. Wszystko jest ok. Ale jest problem z kopniakiemAngry Mianowicie łapie on prawie przy samym końcu i zawsze tak jest... Według mnie to półksiężycCool A jak wy myślicie?

Przy okazji myślę wymienić łożyska na wale, bo mają już trochę luzu.
Ale nie wiem czy najpierw zakładać je na wał czy w karteryHuh
Wszędzie na necie piszą ,że w kartery ,bo "wał ma luźniejsze pasowanie"
Ja myślę ,że na wał ,ponieważ gdy mi się łożyska nie nagrzeją za bardzo to mogę je podbić.Big Grin


RE: Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 - NexTPL - 11-07-2018 10:36:24

Ja ostatnio jak składałem silnik WSK to najpierw dałem łożyska na wał (chodzi mi o te bliższe, gdyż tam są po 2) potem dawałem wał w karter i po tym zakładałem drugi karter, możesz zrobić jak ja, Jawka ma po 1 łożysku na wale, także można zrobić wszystko na ciepło.

Ja raz robiłem środek silnika i wymieniłem wszystkie łożyska i tak też bym ci radził Smile

Tak, to raczej jest wina półksiężyca.

Pozdrawiam


RE: Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 - TheKocur - 11-07-2018 13:08:24

W sumie to z tym zakładaniem łożysk to nie ma większej różnicy Wink

Ale ja mam z tą Jawką ( w sensie Ogarem z silnikiem ...) Po zdjęciu wydechu okazało się ,że pierścionek pękł ;(


RE: Łożyska najpierw na wał czy w kartery? Ogar 200 - NoSeLatamTrochu - 11-07-2018 17:34:09

bez różnicy