Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Renowacja lampy Ogar 205 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Rama, nadwozie, układ wydechowy (/forumdisplay.php?fid=224)
+--- Wątek: Renowacja lampy Ogar 205 (/showthread.php?tid=46990)



Renowacja lampy Ogar 205 - Marian2350 - 09-07-2018 16:18:17

Witam, panowie! Zastanawiałem się czym mogę skutecznie odnowić i pomalować obudowę. Jakaś polecona struktura do plastiku? Dzięki za odpowiedź. Rolleyes


RE: Renowacja Lapmy ogar 205 - Odrestaurator - 09-07-2018 19:07:46

Ja wszystkie takie rzeczy zawsze czyściłem plakiem do wnętrza auta. W każdym bądź razie nie był to oryginalny plak, a jakaś tańsza podróbka "cocpit" czy jakoś tak. Dawał radę do wszystkiego praktycznie. A jak nie, to słyszałem jeszcze o stosowaniu pasty do butów, albo możesz zrobić tak że całą lampę papierem wodnym zmatowisz i zwyczajnie pomalujesz nowym lakierem. Pewnie można spróbować też pastą k2turbo aluchrom, on nadaje się do wszystkiego.

A jak zdecydowałbyś się na malowanie to polecam spraje firmy Motip. Na taką lampę będą idealne.


RE: Renowacja Lapmy ogar 205 - Tomasz-pr110 - 09-07-2018 20:33:28

Ja bym proponował poszukać innej obudowy w bdb stanie. Same plastikowe obudowy nie są drogie, co innego ramki czy też lustra.


RE: Renowacja lampy Ogar 205 - Szatek - 09-07-2018 21:25:40

Czarny akryl z pistoletu:



Tak na prawdę, nic oprócz lakierowania nie przywróci już oryginalnego, trwałego połysku nowej obudowy lampy. Oczywiście przed akrylem powinno się też zastować podkład na plastik i najlepiej też podkład akrylowy. Ja dodatkowo zabezpieczyłem też czarny lakier lakierem bezbarwnym. Szkoda rezygnować z oryginalnej lampy, skoro można ją doprowadzić do jeszcze lepszego stanu niż lepsza używka.


RE: Renowacja lampy Ogar 205 - Marian2350 - 09-07-2018 21:38:57

Tak myślałem nad czarnym połyskiem i chyba tak właśnie zrobię u siebie.