Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Licznik dziennego przebiegu - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Hydepark (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Wątek: Licznik dziennego przebiegu (/showthread.php?tid=46947)



Licznik dziennego przebiegu - varykinio - 02-07-2018 01:09:21

Witam.
Poszukuję pewnego "ustrojstwa" z czasów PRL-u, mianowicie wygląda to jak licznik kilometrów ale licznikiem nie jest, przy każdej cyferce było pokrętło którym można było ustawić dowolną cyfrę i w ten sposób ustawić sobie stan jaki mamy na liczniku, lub dowolny inny. Mam moto które nie ma wskaźnika poziomu paliwa "Junak M10" na pełnym baku przejadę około 350 km ustawił bym stan przy którym trzeba pomyśleć o CPN-nie (dla nie wtajemniczonych to stacja benzynowa) i nie musiałbym w pamięci przeliczać (bo to taka właśnie analogowa pamięć Smile )To było takie małe zazwyczaj czarne pudełko z magnesem które można było przyczepić do deski rozdzielczej. Nie wiem jak tego szukać wujek google na hasło "Licznik pamięci kilometrów" nic sensownego nie znajduje. Jak w ogóle takie coś nazwać?, gdzie szukać? A może ktoś ma i właśnie chciał wyrzucić? Smile


RE: licznik - Dawdzio - 02-07-2018 02:45:52

Wiem czego szukasz. Może być ciężko, bo dziś popyt na takie ustrojstwo byłby znikomy. Chociaż wygląda na to, że wciąż robią coś takiego. Ja nie znalazłem nic poza tym tematem:
http://2cvclub.pl/index.php?topic=148.0

I tym ogłoszeniem na ebayu:
https://m.ebay.com/itm/Odometer-up-to-KM-Counter-Tacho-TRIP-ODOMETER-Vintage-Car-NEW/162928832402?hash=item25ef50af92:g:OSwAAOSwZyRamS69
Ale po aktualnym kursie raczej się nie opłaca.

Szukaj po prostu pod licznik kilometrów, licznik PRL, itp. Może być, że ktoś nie będzie wiedział co to jest, a że stare to wystawi. A jeśli chodzi o bardziej "profesjonalną" nazwę to myślę, że "licznik dziennego przebiegu" będzie w sam raz.


RE: Licznik dziennego przebiegu - rafi555 - 02-07-2018 09:12:26

Jak ma być do junaka to wibracje to wykończą, z resztą ja jak jeżdżę swoim to po nie myślę ile jest pali to to sporo :F ale zawsze jest rezerwa w razie co a na długie trasu można zabrać butelkę z benzyną. Z resztą po co ci licznik dziennego przebiegu jak junaki mają liczniki? (chyba że to wydumka albo scrambler)


RE: Licznik dziennego przebiegu - Motorowerzystka - 02-07-2018 13:00:50

A może... Licznik rowerowy? :F One mają opcję liczenia przejechanych kilometrów i można je też zerować. A droższe modele nie wariują od silnika.


RE: Licznik dziennego przebiegu - varykinio - 03-07-2018 10:00:41

Kolego Dawdzio, bardzo dziękuje, to jest to o co chodzi, jest jakaś szansa, bardzo trafny trop mi podałeś, jeszcze raz dziękuję. Kolego rafi555 nie obrażaj się ale przeczytaj jeszcze raz uważnie mój post a zrozumiesz po co. To nie wydumka i nie scrambler Masz rację Junaki maja liczniki ale nie chodzi mi o to aby znać przebieg Junaka tylko o to aby zapisac sobie przy jakim stanie po pełnym zatankowaniu myśleć o stacji benzynowej. Owszem wszystko można pamietac dodać owe 350 km tylko po co skoro można mieć obok "napisane na kartce" przy jakim stanie paliwo się chyba skończy. Wystarczy rzut oka i już wiadomo. I podobnie Pani Aniu tak się składa, że licznik rowerowy mam już zainstalowany i oczywiście widze liczbe przejechanych kilometrów ale podczas jazdy mój licznik zawsze wraca do stanu - prędkość oraz dystans który służy mi do obserwacji przejechanych kilometrów na bieżąco np. jednej trasy a nie zawsze a nawet śmiem napisać prawie nigdy taka jedna trasa to więcej niż 350km. Czasem sa to dwa, trzy lub więcej wyjazdów. Pani Aniu również bardzo dziękuję za zainteresowanie.


RE: Licznik dziennego przebiegu - nie_mientki - 03-07-2018 11:58:46

Ktoś na FB na grupie "do starocia Wygrzebane wyszperane na złomie ryneczku strychu" właśnie takie sprzedaje. W komplecie z zegarkiem i termometrem,ale pewnie idzie wyłuskać.



RE: Licznik dziennego przebiegu - rafi555 - 03-07-2018 18:23:16

varykinio, ja się nie obrażam, po prostu dla mnie to jest bez sensu Smile nawet w czasie jazdy można zobaczyć ile jest paliwa, a jak się nie daj boże skończy to przecież jest rezerwa. Zawsze taniej i lepiej było by sobie przy tankowaniu zapisać gdzieś i dodać 350 km (chociaż chyba pełen zbiornik powinien na więcej starczyć).


RE: Licznik dziennego przebiegu - varykinio - 03-07-2018 19:09:49

(03-07-2018 11:58:46)nie_mientki napisał(a):  Ktoś na FB na grupie "do starocia Wygrzebane wyszperane na złomie ryneczku strychu" właśnie takie sprzedaje. W komplecie z zegarkiem i termometrem,ale pewnie idzie wyłuskać.

Dziękuje kolego, bardzo ładny gadżet było by mi żal wyłuskiwać i zepsuc zestaw, on idealanie pasuje do Fiata 125 lub Malucha zainteresuje się tym choć nie mam konta na FB ale już uruchomiłem kontakty aby rozeznać się w sytuacji.
Kolego rafi55 dla mnie to jednak ma sens i to całkiem spory, bo moje trasy to nie po kilka kilometrów raz na dzień gdzie takie działanie wydaje się rzeczywiście trochę bezsensowne, moje trasy to często powyżej stu i więcej kilometrów a bywaja i takie ze jedno tankowanie nie wystarczy. Ale nie chce aby stał się to temat o tym co lepsze a co nie. Na pewno masz racje, że zawsze byłoby taniej ale czy lepiej to już bardzo bym polemizował, bo parafrazując, nie to lepiej co lepiej ale to co się komu podoba. Masz racje, jest rezerwa, a nawet dla tych co wiedzą, oprócz rezerwy jest jeszcze jedna rezerwa i wcale nie potrzeba wozić ze sobą dodatkowej butelki. Wystarczy porządnie pochylić motocykl. Ale może zakończmy już te dywagacje bo to nie to forum a tym bardziej nie wątek o tym co lepsze, otrzymałem już kilka rzeczowych odpowiedzi na temat tego o co zapytałem, wiec wybacz pozostanę, "przy swoim".


RE: Licznik dziennego przebiegu - rafi555 - 03-07-2018 22:46:46

(03-07-2018 19:09:49)varykinio napisał(a):  a nawet dla tych co wiedzą, oprócz rezerwy jest jeszcze jedna rezerwa i wcale nie potrzeba wozić ze sobą dodatkowej butelki.

Stara sztuczka junakowców Wink Może popytaj na SFM-ie albo na Dzikim Junaku jakie długodystansowcy mają patenty.


RE: Licznik dziennego przebiegu - rafi555 - 04-07-2018 00:16:26

I tak coś masz nie tak przecież według serwisówki junak pali około 3,5 a ty po zalaniu około 17 litrów do baku do pełna przejeżdżasz 350 km , czyli wychodzi że spala ci prawie piątkę.


RE: Licznik dziennego przebiegu - varykinio - 04-07-2018 12:56:26

Kolego nie_mientki, bardzo dziękuję - temat na FB ogarnięty - niestety dla mnie cena jest w tej chwili już za wysoka. Będę szukał dalej, z taka pomocą jak tutaj na forum, prędzej czy później coś się "urodzi".


RE: Licznik dziennego przebiegu - Motorowerzystka - 04-07-2018 18:34:39

https://www.ebay.de/itm/Kilometermerker-und-Zahler-mit-5-mechanischen-Ziffern-selbstklebend-10310001/122242697815?epid=1638002303&hash=item1c763b8a57:g:9cIAAOSwn45ZzK0V - 35 zł z groszami i chyba wysyła do Polski Smile


RE: Licznik dziennego przebiegu - varykinio - 04-07-2018 19:54:04

(04-07-2018 18:34:39)Motorowerzystka napisał(a):  https://www.ebay.de/itm/Kilometermerker-und-Zahler-mit-5-mechanischen-Ziffern-selbstklebend-10310001/122242697815?epid=1638002303&hash=item1c763b8a57:g:9cIAAOSwn45ZzK0V - 35 zł z groszami i chyba wysyła do Polski Smile

Cóż, powiedzieć - urocza Damo, dziękuję, właśnie nabyłem drogą kupna drunk Bardzo, bardzo dziękuję.
Jak łatwo uszczęśliwić kogoś Smile
Pozdrawiam i dziękuje wszystkim, których ten temat zainteresował.
Obiecuje w końcu przywitać się w przywitalni.