Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Numery silnika - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Numery silnika (/showthread.php?tid=46798)



Numery silnika - remix301 - 14-06-2018 19:50:20

Siema czemu w niektórych silnikach 023 numery są nabite koło gaźnika a w innych koło wydechu?


RE: Numery silnika - Odrestaurator - 15-06-2018 00:26:12

Pewnie nie było na to reguły, raz bito tu raz tu. W sumie to ciekawe czy jak nabite są przy gaźniku to czy jest odlew na numery przy wydechu ale pusty? może w którymś roczniku bili tu a w innym gdzie indziej. Zdarzały się też silniki bez numerów, to pewnie kolejna zagadka Dezametu...


RE: Numery silnika - Motorowerzystka - 15-06-2018 10:07:09

Odrestaurator napisał(a):W sumie to ciekawe czy jak nabite są przy gaźniku to czy jest odlew na numery przy wydechu ale pusty?
Na silniku motorynki tak właśnie miałam. Tyle że już go nie mam i nie mam jak pokazać Undecided


RE: Numery silnika - Majerano - 15-06-2018 13:20:20

(15-06-2018 00:26:12)Odrestaurator napisał(a):  Pewnie nie było na to reguły, raz bito tu raz tu. W sumie to ciekawe czy jak nabite są przy gaźniku to czy jest odlew na numery przy wydechu ale pusty? może w którymś roczniku bili tu a w innym gdzie indziej. Zdarzały się też silniki bez numerów, to pewnie kolejna zagadka Dezametu...

Mam kilka dezametów i w jednym mam przy gaźniku a w 2 przy wydechu, mogę potem zrobić zdjęcia.