Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki (/showthread.php?tid=46690)



Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Sznyc - 27-05-2018 23:34:20

Gdy jade na 1/4 gazu normalny dzwięk . A jak odrazu dam full manetke albo zaczne ja powoli dokrecac to jawka zagasa ( nie ma takiego normalnego pilowania ) czasem sie rozpedzi nawet na takim buczeniu .A ze wolnych u mnie sie nieda wyregulowac srubka to juz inna sprawa.
Manetka otwiera i zamyka przepustnice nic sie nie zacina iglica na 2 rowku od góry .
Gaznik byl niedawno byl czyszczony , dysze czyste dalem mniejsze to samo. Probowalem zmniejszac ,zwieksza nawet tak ze sie lalo , do kolnierza .

Ustawilem ponownie zaplon , jak zakryje otwor na filter reka gasnie wiec chyba lewego nie ma.
Na krociec-gaznik-cylinder dalem nowe uszczelki z kryngielitu i pod kolanko .


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - seler1500 - 27-05-2018 23:43:15

Więc tak odpal silnik, weź Plak lub inny samostart i psikaj po uszczelkach, simeringach podczas pracy silnika, jeśli zachowanie silnika po psiknięciu nagle się zmieni, masz miejsce nieszczelności. Chociaż z tego co opisujesz to raczej nie to. Na jaki kolor opalone elektrody oraz izolator świecy?


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Sznyc - 27-05-2018 23:46:13

swieca chyba byla cala czarna


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - seler1500 - 27-05-2018 23:51:29

Wnioski nasuwają się same.
Zacznij od prawidłowej regulacji gaźnika.


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Sznyc - 27-05-2018 23:55:08

no to oznacza za malo powietrza a blaszke odginalem tak ze plywak byl prawie na samym dole.


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Quake96 - 28-05-2018 00:47:21

Ale ty tej blaszki nie masz wyginać tak jak Ci się chce. Ona musi być tak, żeby kołnierz pływaka, po jego zatopieniu był równo z poziomem paliwa. Mieszankę paliwo-powietrze to zmienia się na iglicy...


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Sznyc - 28-05-2018 01:25:55

Napisałem ze mialem rozne ustawienia plywaka w tym do kolnierza. Zobacze na 1 rowku (mam na 2) jak to nie pomoze to juz niewiem.


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Sznyc - 28-05-2018 14:17:35

ustawialem wedlug tego http://ogar200.pl/index.php?id=gaznik#gora


RE: Jawka dlawi sie po mocniejszym odkreceniu manetki - Odrestaurator - 28-05-2018 14:31:45

A może simeringi na wale padły i bierze olej? miałem identyczny przypadek w kadecie.