Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Ssanie w gaźniku Dellorto typ PHBG - pytanie o zasadę działania. - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Ssanie w gaźniku Dellorto typ PHBG - pytanie o zasadę działania. (/showthread.php?tid=46633)



Ssanie w gaźniku Dellorto typ PHBG - pytanie o zasadę działania. - axelbenq - 19-05-2018 21:42:55

Mam pytanie dotyczące zasady działania ssania w Dellorto PHBG 17,5 (którego posiadam obecnie w Charcie), otóż czy pociągnięcie dźwigni ssania powoduje częściowe odcięcie dopływu powietrza jak miało to miejsce w przypadku przysłony rozruchowej w 14MC lub K60B, czy ubogaca mieszankę w paliwo otwierając jakiś dodatkowy kanalik dopływowy ? Jestem na etapie diagnozowania usterki dotyczącej nie trzymania wolnych obrotów, które poprawiają się i są równe gdy pociągnę dźwignię ssania minimalnie do góry podczas pracy silnika. Gaźnik siedzi w moto (sporadycznie używanym) prawie trzy lata i raz ustawiony pracował do niedawna poprawnie w konfiguracji dysza główna 68/dysza wolnych 35, rozwija prawidłową prędkość, zapłon OK a świeca mimo wszystko jest sucha i ma ceglany kolor. Z góry dziękuję za sugestie.


RE: Ssanie w gaźniku Dellorto typ PHBG - pytanie o zasadę działania. - plusminus - 20-05-2018 00:24:44

Jeżeli chodzi o sam gaźnik, to działa on na zasadzie dodatkowego kanału, który zostaje otwarty po pociągnięciu ssania w górę, co wzbogaca mieszankę w paliwo.


RE: Ssanie w gaźniku Dellorto typ PHBG - pytanie o zasadę działania. - axelbenq - 20-05-2018 20:25:01

Czyli wychodzi na to że dysza 35 jednostek jest trochę za mała i dlatego moto przygasa i nierówno pracuje na wolnych. Oryginalnie o ile dobrze pamiętam była dysza 45 jednak zanim gaźnik wylądował w Charcie wymieniłem ja na mniejszą z góry zakładając że będzie za duża. Będę musiał w takim razie dać coś większego i obserwować pracę silnika.