Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym (/showthread.php?tid=46588)



Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - Durajek - 13-05-2018 16:49:33

Chciałbym zapytać czy stosował ktoś z Was w Romecie wał korbowy obecnej produkcji z łożyskiem igiełkowym w główce korbowodu. Chodzi mi o kwestię dystansowania łożyska w główce, dokładnie o to, że łożysko będzie się wysuwać i poruszać na boki po sworzniu tłoka. W Simsonie przy takiej konstrukcji są podkładki dystansowe a co zrobić w tym przypadku?


RE: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - kaziq - 13-05-2018 18:34:40

Trzeba ocenić jaki luz osiowy będzie miec złożenie po instalacji tłoka, do około 2 mm luz jest prawidłowy, jeśli było by więcej trzeba wykonac podkładki i zdystansować.


RE: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - seler1500 - 13-05-2018 20:54:40

Ja dawałem bez podkładek i jest git, przelatane ponad 3 kkm i wał dalej ok łożysko tak samo. W simsonach dystansowanie jest wymagane, bo ze względu na konstrukcję jest duży luz osiowy na stopie korbowodu ( nie ma tam podkłdek ).


RE: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - Durajek - 13-05-2018 20:58:58

Bez podkładek luz jest 3mm, więc trzeba coś z tym zrobić. Serio 2mm jest dopuszczalne, skąd takie info?


RE: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - seler1500 - 13-05-2018 21:00:59

Chcesz to daj podkładki ale będzie dzwonić, poza tym dość trudno je tam wpakować.


RE: Wał korbowy z łożyskiem igiełkowym - NoSeLatamTrochu - 13-05-2018 21:47:21

ja bym nie dawał
ew żeby ten luz był do 2mm