Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Po godzinach (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Dział: Dwa kółka (/forumdisplay.php?fid=172)
+--- Wątek: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D (/showthread.php?tid=46504)

Strony: 1 2 3


Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 30-04-2018 19:17:39

Witam Rometowców. 16 kwietnia dokonało się. Zakupiłem wymarzone 125ccm którym jest Daelim VS 125F. Znaleziony przez przypadek na internetach Tongue


Jak to się stało, że go mam Big Grin
Gdzieś koło 21 przeglądałem motocykle i przypomniało mi się, że są inne serwisy niż OLX, wszedłem na Sprzedajemy, patrze- piękny czarny Daelim, świeżo sprowadzony, bez iskry, cena 1900. Pokazuje tacie. Mówi, że całkiem ładny a iskra to nie problem. Przyglądam się przez jakieś 10min, i zakochałem się w nim Tongue Ale i tak nie miałem co o nim myśleć bo brakowało mi 700zł na niego. Tata wyszedł z inicjatywą, że ze względu na to, że marzę o motocyklu od wielu lat, staram się by spełnić te marzenia, pracuje itp. to pożyczy mi tą brakującą kasę. Ja podjarany biorę nr. telefonu , i dzwonimy. Koleś mówi, że pali od kopa (a w opisie brak iskry Huh ) , wygląda na żywo ładnie itp. Ale już umówił się z jedną osobą na następny dzień. Powiedzieliśmy, że na pewno go weźmiemy i namówiliśmy go, by przesunął tamte spotkanie. Następnego dnia (poniedziałek) nie mogłem się doczekać końca lekcji, i wio do Torunia. Trochę pobłądziliśmy w mieście, ale dojechaliśmy. Witamy się, wchodzimy na podwórko, a tam stoi biały Daelim, całkiem inny, z ceną 3200. My mówimy, że to nie po tego przyjechaliśmy tylko po czarnego. On się uśmiał, bo przesuneliśmy wizytę człowiekowi, co chciał białego , a przyjechaliśmy po czarnego Tongue No ale dobra, patrzymy- na pierwszy rzut oka bardzo ładny, chromy w w BDB stanie itp. Mówi że jest w trakcie przeglądu, rozrząd w dobrym stanie, wymienił świece, fajkę i cewkę wysokiego napiecia, a iskry nie ma, więc to chodzi o iskrownik. Światła sygnał itp. działają, kręci ładnie ale nie pali. No to co, bierzemy!

Zdjęcie z pierwszego dnia:


Mega wygodny, na serio Cool

Naprawa
Dzień po kupnie sprawdzamy iskrę - jest słaba, ale wystarczająca by działał. oglądam go dokładnie, siedzę przy nim, i widzę, że ruda zaczęła go powoli atakować. Wahacz, podnóżki i wydech ma trochę rudej szmaty. Rozkręciłem podnóżki , wyciągnąłem gorsze śrubki i zardzewiałe sprężyny (np. stópek) do ocynku. Wszystko wygląda super!
(zdjęcie części rzeczy po ocynku)


Troszkę przeglądu:



Sprawdziliśmy też sprężanie - 7,5 atmosfer . Mało, powinno być przynajmniej 9 (nowy ma niby 10,5).

Ale okej, nie jest źle, to próbujemy palić na pych. Zapalił! Ale to ma kopa, dzieło szatana :F Lecz nie trzymał niskich obrotów. Domysły są takie, że ma za małe sprężanie i to dlatego też nie pali na rozrusznik. Po prostu pierścienie do wymiany (także dzwonią). Po odpaleniu od razu spalił bezpiecznik. I co teraz?
Myślałem, że po prostu bezpiecznik był stary i skończył żywot. Włożyłem nowy, znów spalił po odpaleniu. Po paro-dniowej debacie wiemy, że chodzi o regulator napięcia, zamiast 14V daje on 15,5V. Aktualnie czekam na paczkę z nim, a narazie jeżdzę na spalonym bezpieczniku (spokojnie, nie po ulicy hehe ). Co raz lepiej sobie radzi z niskimi obrotami (samoregeneracja? )
Taka moja mała opinia o nim:
-Mega wygodne moto, sprawia wrażenie masywnego i dużego. Większy od Kawasaki LTD440 mojego ojca Big Grin
- Naprawde ogromna moc (może to dlatego, bo przeszłem na niego z Ogara ale to tam.. :F ) , jedynka 30kmh, dwójka 58kmh, trójka 76kmh , dalej boję się w lesie haha . Piątki nie ma co wbijać przy 50kmh, bo za niskie obroty.
Na jedynce i dwójce potrafi mielić kołem bez przerwy (muszę się nim nacieszyć Tongue )
- Tragiczny dostęp do części (wyłącznie sprowadzanie z Korei :/ )
- Brak informacji o nim na internecie (po to też ten temat Smile )

Ale się rozpisałem loo

Będę tu pisał aktualności dotyczące niego, w razie pytań pisać, spróbuję pomóc. Chcę, by na internecie było cokolwiek o tym modelu Cool

Pozdrawiam!




A, nie dopisałem. Olej i filtr oczywiście kupiony (Motul 5100 10W40 ) Wink Akurat takie rzeczy mam taniutko, bo wujek ma sklep i mam rabaty Big Grin


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 30-04-2018 19:26:08

Daelimy fajne moto. Zachęcam żeby zajrzeć na forum daelimpolska.pl Znajdziesz tam wiele przydatnych opisów co i jak. Odnośnie regulatora to pasuje praktycznie wiekszość, aby sie tylko ilość kabli zgadzała. Sam też dziś regulator zmieniałem w moim Daystarze. Polecam nasze tamto forum. Na fb też znajdziesz grupę zapalonych daelimowców :-)


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 30-04-2018 19:43:17

Bkrukl , wiesz może gdzie mogę dostać pierścienie (lub zestaw z tłokiem) , nie licząc koreańskich stron (przesyłka zabija) ? . Na Ebayu nie ma, allegro też nic , po prostu nigdzie :/


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 30-04-2018 19:58:06

Niestety tylko korea. Chłopaki na forum zamawiają co jakiś czas i dzielą się kosztami przesyłki. Zamawiają ze strony koreanbikeparts.com


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - Motorowerzystka - 30-04-2018 20:51:41

Jak tak patrzę to podnóżki są identyczne jak w routerze czy innym benzerze :F


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 01-05-2018 18:17:38

Jak ty możesz porównywać podnóżki chinoli do mojego koreańskiego cudu techniki ?? loo Tongue
Są troche inne Wink

Dzis podczas jazdy wybiło mi przebieg 33333.3km . Niestety zauważyłem to 2km dalej :/ No trudno, teraz czekam na 34567.8km i cykne zdjęcie Wink


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 07-05-2018 22:00:32

Witam ponownie Big Grin Dotarły do mnie dwie rzeczy: pokrywka schowka narzędziowego

I regulator napięcia

Jutro zakładam regulator, i sprawdzimy czy nie będzie palił już bezpieczników Wink
Zauważyłem, że silnik zaczął się mocno pocić , i słabo już pali nawet na pych. Pierścienie się kończą :/



Mam dwa pytania do obeznanych w temacie Tongue

1. Jaki płyn hamulcowy nalać? W sensie dot 3 czy 4? Na pokrywie jest napisane po koreańsku więc nic nie rozumiem, a napisać te litery w tłumaczu to jakaś masakra Tongue

2. Znalazłem na AliExpress tłok z pierścieniami do Daelima VF 125 , czy będzie on pasował do VS'a?


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - stqc - 08-05-2018 00:02:38

Na Ali jest sporo do tego części, lecz myśle ze można tłok dopiasowac od czegoś i pomyśleć nad szlifem. Apropo pocenia to zacznij od odmy aby była drożna i najlepiej opary do kolektora dolotowego aby były wyprowadzone a nie w atmosferę


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 08-05-2018 00:10:06

Ja bym wstępnie ustawił zawory i spróbował dokręcić śruby u góry cylindra. Pokaż foto też tej klapki od płynu hamulcowego... Może masz nieoryginalną...


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 08-05-2018 08:29:33

UŻYTKOWNIK USUNIĘTY , myślę że chodzi o tłok z pierścieniami (lub same pierścienie) , bo słychać jak dzwonią, i ma małe sprężanie (7,5).
Okej bkruki, wrócę do chałupy to zrobie zdjęcie i wyśle. Tongue


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 08-05-2018 08:41:54

Klodian a dzwoni cały czas czy jak dodajesz gazu? Pytam, bo w daelimach jest taki myk z kolankiem wydechu któro dzwoni i dużo ludzi myśli że to coś innego...


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 08-05-2018 10:03:54

I o tym wewnętrznym kolanku właśnie mówię. W daelimach to częsty przypadek jest.


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - klodian2002 - 08-05-2018 15:25:49

Dzięki za porady, jak będe go rozkręcal to sprawdze zawory. Metaliczny podźwięk dochodzi z cylindra, więc to na 100% pierścienie. Zawory stukałyby a ja powiedziałbym że nawet gruchocze Tongue Taki szelest metalu o metal, coś takiego. Najczesciej po odpaleniu, i przy hamowaniu silnikiem .

Tak wygląda ta pokrywka:

Ktoś pomoże rozszyfrować ? Wink


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - stqc - 08-05-2018 15:39:08

Złej stary i DOT4 zalej napewno nie zaszkodzi a będzie działać


RE: Daelim VS 125F 1998 Klaudiusza :D - bkrukl - 08-05-2018 16:59:48

Zobacz tu http://www.125daelim.fora.pl/nasze-maszyny,64/daelim-vc-125-f-1996r,560.html tutaj chłopak miał coś jakby oba w jednym.