Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Cewki świetlne - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Inne pytania (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- Wątek: Cewki świetlne (/showthread.php?tid=4635)



Cewki świetlne - barcelxxl - 03-05-2012 11:05:05

Cześć chciałbym się zapytać czy ktoś wie jaki drut jest najlepszy do cewek świetlnych do komara. Chodzi mi o to że chce przerobić na instalacje 12V i po prostu nie wiem czy lepszy jest cieńszy drut niż ten oryginalny czy grubszy. O tym że uzwoi musi być więcej to wiem.

Będę mocował akumulator żeby działał mi obrotomierz i kierunkowskazy.
Do sprostowania prądu zastosuje jakiś mostek prostowniczy z mojej szafki (kopalnia dziadostwa).


RE: Cewki świetlne - Stachu.G - 03-05-2012 14:19:09

Z tego co mi wiadomo to ma go być tyle samo tyle że średnica druta się zmienia


RE: Cewki świetlne - barcelxxl - 03-05-2012 22:22:57

Jaka ma być ta średnica większa czy mniejsza.


RE: Cewki świetlne - Bartek - 03-05-2012 23:05:46

Ja dołączam się do pytania. A czy mógłbym rozebrać starą cewkę i nawinąć ten drut na tą dobrą cewkę ? Czy to wgl nie wypali? I czy tak można zrobić, że się przewinie cewki i będą mocniejsze czy cos w tym stylu.


RE: Cewki świetlne - Stachu.G - 04-05-2012 09:14:02

Na pewno większa


RE: Cewki świetlne - Bartek - 04-05-2012 09:36:02

I jak rozbiorę tą starą i nawinę ten drucik na tą dobrą cewkę to ona będzie działać dobrze?
Przepraszam , że pytam ale w tych sprawach jestem zielony


RE: Cewki świetlne - barcelxxl - 04-05-2012 22:42:14

Dzisiaj zawinąłem drut na cewki. Znalazłem trochę cieńszy (od transformatora) i nawinąłem. Niestety cewkę zapłonową musiałem rozwalić bo się kabelek urwał idący do zapłonu i nawinąłem też na nią drut. Dzięki temu będę mieć większe napięcie do zapłonu bateryjnego. Nie mogę sprawdzić czy działa bo silnik rozebrałem i czekam na uszczelki z uszczelniaczami.