Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Malwa? 1977r - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Nasze rowery Romet - Użytkowe i turystyczne (/forumdisplay.php?fid=208)
+--- Wątek: Malwa? 1977r (/showthread.php?tid=46293)



Malwa? 1977r - zyzio2267 - 28-03-2018 01:22:44

Mój pierwszy rowerek według nr. ramy jest z 1977 roku i jest to "Malwa", jeżeli jest inaczej bardzo proszę o poprawkę Smile




Historia:
Rower dostałem od cioci ponieważ, która była pierwszą właścicielką, a ja gdy byłem dzieckiem spędzając u niej wakacje często go od niej pożyczałem i zwiedzałem okolice wiekową już "kozą". Pamiętam że rower zawsze był bardzo zadbany. Ciocia ze względu na stan zdrowia bardzo długo już nim nie jeździła, i niestety przez pewien okres był użytkowany przez inną osobę. Piszę niestety ponieważ w tym okresie rower został mocno zdewastowany, ktoś przemalował ramę pędzlem, chromy srebrzanką w sprayu malując przy okazji opony, manetki, lampki. Pozbył się przedniego hamulca i pompki.

Remont:
W planach rozebranie całości, piaskowanie, malowanie (akryl z palety FSO lub proszek)
pozbycie się srebrzanki i polerowanie chromów, nowe dętki, zamontowanie hamulca i nóżki.
Naklejki, napisy. Chciałbym żeby wyglądał tak jak z fabryki w 77' Smile

Pytania:
Kolor, szukam kodu lakieru postaram się zrobić lepsze zdjęcia z oryginalnym lakierem, najprawdopodobniej oryginalnie była to morela lub czerwień meksykańska.
Naklejki w jaki sposób były oklejane rowery Rometa w tym modelu w tych latach?


RE: Malwa? 1977r - Olekk - 28-03-2018 07:56:45

Tak to jest romet malwa.


Malwa? 1977r - zyzio2267 - 28-03-2018 20:51:05

Ktos podpowie jak to wyjąć?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


RE: Malwa? 1977r - marwaski - 28-03-2018 20:59:37

Wkręć śrubę od kierownicy, uderz młotkiem żeby wbić klin który został w środku i po sprawie.


RE: Malwa? 1977r - romet3kolory - 28-03-2018 21:45:13

(28-03-2018 01:22:44)zyzio2267 napisał(a):  Pytania:
Kolor, szukam kodu lakieru postaram się zrobić lepsze zdjęcia z oryginalnym lakierem, najprawdopodobniej oryginalnie była to morela lub czerwień meksykańska.
Naklejki w jaki sposób były oklejane rowery Rometa w tym modelu w tych latach?
jak będziesz miał szczęście to pod plastikową nakładką widelca będzie oryginalny kolor, wtedy wystarczy za pomocą wzornika kolorów dobrać najbardziej do niego zbliżony


RE: Malwa 1977r - zyzio2267 - 28-03-2018 23:58:49

Marwaski, wielkie dzięki, tak jak mówiłeś, "bach" i po sprawie, a kilkadziesiąt dobrych minut nad tym myślałem. Internet to jednak piękna sprawa Smile

No to będę tu na bieżąco opisywał co w danym dniu zrobiłem przy "Malwie", ale dziennik to nie będzie, bo niestety nie mam czasu codziennie na majsterkowanie.
To na dziś rozebrałem rower:


Już mogę dać głowę że jest to MALWA. Udało się zdrapać delikatnie wierzchnią warstwę farby i okazał mi się złoty napis na pomarańczowym tle Smile

Czyszczenie srebrzanki doprowadza mnie do szału, użyłem specyfiku usuwającego stare farby, kiedyś używałem Scansolu, jednak podobno już nie jest w sprzedaży, a to co kupiłem to o kant.. rozbić ;/


RE: Malwa? 1977r - hmmichal - 16-04-2019 10:51:13

Witam.
Czy masz może wymiary napisu na malwę. Poszukuję