Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
kierownica Jubilat 2 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Rowery Romet (/forumdisplay.php?fid=207)
+--- Dział: Rowery - Problemy techniczne (/forumdisplay.php?fid=209)
+--- Wątek: kierownica Jubilat 2 (/showthread.php?tid=46263)



kierownica Jubilat 2 - Lord Gorloj - 22-03-2018 21:42:36

Siemka,
Jako nowicjusz w rometach (jeździłem całe życie ale dopiero teraz biorę się za samodzielne naprawy) chciałbym znaleźć ładną całą kierownice do mojego jubilata 2 ale nie wiem jakiej średnicy ma być rurka aby mi pasowała...suwmiarki nie mam a widziałem na alledrogo że czasem się różnią o parę milimetrów.
Zresztą poszukam na giełdzie w niedziele pewnie taniej znajdę tylko nie chciałbym kupić niepasującej bo co potem z tym Big Grin


RE: kierownica Jubilat 2 - Dawdzio - 23-03-2018 02:21:26

Podejrzewam, że ma to znaczenie tylko w przypadku rowerów stricte sportowych, bo przez tyle lat zabawy z tym wszystkim nigdy nie spotkałem się, żeby kierownica nie dała się zamocować. UWAGA! Wyjątkiem od reguły są niektóre rowery dziecięce, ich kierownice rzeczywiście mają mniejszą średnicę i nie posiadają zgrubienia na środku.

A nie mając suwmiarki możesz posłużyć się innym wymiarem, jeśli tylko masz co zmierzyć. Wystarczy miara krawiecka, albo nawet kawałek sznurka, który owiniesz wokół zgrubienia na środku kierownicy i zaznaczysz gdzie się spotka z drugim końcem.


RE: kierownica Jubilat 2 - vinopij - 23-03-2018 02:38:13

(22-03-2018 21:42:36)Lord Gorloj napisał(a):  Siemka,
Jako nowicjusz w rometach (jeździłem całe życie ale dopiero teraz biorę się za samodzielne naprawy) chciałbym znaleźć ładną całą kierownice do mojego jubilata 2 ale nie wiem jakiej średnicy ma być rurka aby mi pasowała...suwmiarki nie mam a widziałem na alledrogo że czasem się różnią o parę milimetrów.
Zresztą poszukam na giełdzie w niedziele pewnie taniej znajdę tylko nie chciałbym kupić niepasującej bo co potem z tym Big Grin
chyba 25,4 mm tak jak do wigracza

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka