Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Faktura Romet - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Prawo (/forumdisplay.php?fid=99)
+--- Dział: Dokumenty (/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Faktura Romet (/showthread.php?tid=46225)

Strony: 1 2


RE: Faktura Romet - arturwietnamczyk - 18-03-2018 12:18:25

Dwa lata temu chciałem zarejestrować Rometa mińska 400A na fakturę zakupu, posiadałem wszystkie dokumenty jakie wydane były przy jego zakupie tj. Faktura zakupu, karta gwarancyjna, instrukcja obsługi i napraw, dowód wydania towaru, ale nie miałem jednego papierka; Świadectwa homologacji, czyli orzeczenia o dopuszczeniu do ruchu i spełnieniu warunków użytkowania na drodze publicznej, bez tego niestety nie zarejestrujesz, dodatkowo fakt utrudnia wprowadzenie norm emisji spalin jak pisze Adam104100 .


RE: Faktura Romet - Tomasz-pr110 - 18-03-2018 21:36:13

Sama fakturka może być jako ciekawostka. Nic z tym nie zrobisz. Podobnie jak kupno nowej ramy z fakturą. Rejestracja na zabytek jedynie.


RE: Faktura Romet - kgracjank - 22-03-2018 11:35:22

Potwierdzam, świeży przypadek z 7 marca 2018 r. Kolega kupił na umowę za 250 zł nówkę rometa od starszego gościa, dostał pełen komplet jak ze sklepu. Poszedł rejestrować a w okienku usłyszał magiczne słowo homologacja, po wymianie zdań doszła jeszcze norma emisji spalin. Kolega już robi papiery na zabytka.


RE: Faktura Romet - joozek - 22-03-2018 11:54:38

Polska to jednak dziwny kraj Smile
Sprowadzając Komara/Rometa z Węgier (tam tez nie był rejestrowany), dostajesz fakturę zakupu pojazdu z którą po zrobieniu przeglądu, zarejestrujesz od ręki Shy
ciekawe ... jak długo ???