Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Czym wyczyścic koła od Motorynki? - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Zawieszenie, układ hamulcowy, koła (/forumdisplay.php?fid=223)
+--- Wątek: Czym wyczyścic koła od Motorynki? (/showthread.php?tid=46182)



Czym wyczyścic koła od Motorynki? - nofack - 11-03-2018 19:23:35

Witam,
Ma ktośpatent na felgi od motorynki czym to doczyscic?
Moczy je w ropie 3 dzien i czyszce w benzynie i nic, nie chce uzywac dimmera czy innych srodkow żrących bo aluminium puszcza a brud i tak zostaje. Koła nie sa malowane ale aluminium z biegiem lat troche sie utlenilo i weszlo w reakcje z brudem i nie moge tego doczyszcic:/


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - seler1500 - 11-03-2018 19:31:46

Zostaje chyba tylko szkiełkowanie lub papierki ścierne, choć nie jestem pewien tej drugiej metody. Można po szkiełkowaniu prysnąć warstewkę lub dwie bezbarwnego lakieru - może efekt utrzyma się dłużej, czyszczenie będzie łatwiejsze.


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - nofack - 11-03-2018 19:38:16

Czyszczenie chyba tego czymkolwiek odpada raczej powloka nie do odzyskania do pierwowitego stanu, zostaje chyba tylko szkielkowanie. Ew jesli ktoś może polecić jakiś cudowny środek do tego ot poproszę.
Co do szkielkowania jaki koszt plus minus z 1 felge ?


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - Kosa78 - 12-03-2018 09:08:23

Kolego wydaje mi się, że 100-150zł za komplet to realna cena - moim zdaniem nie warto bawić się chemią/papierem bo wydasz minimum 50zł narobisz się a efekt będzie delikatnie mówiąc do pupySmile


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - nofack - 12-03-2018 09:26:24

Zgadza sie probowalem juz takimi rzeczami i roboty kupa a nic to nie daje :/
Ok dzieki zatem za informacje Smile


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - gerris - 12-03-2018 11:41:09

Niektóre stopy aluminium dobrze czyszczą się preparatami do toalety typu "Cif" Jeśli zależy CI na oryginalnej strukturze to może spróbuj. Nie musisz kupować na próbę - znajdziesz go pewnie w domu w łazience.


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - Tomasz-pr110 - 12-03-2018 12:07:50

A mocno masz je brudne? Felgi i tak zaśniedzieją i małe niedoskonałości same się zamaskują. Rozważ też sprzedaż tych co masz i kup w bardzo dobrym stanie.


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - joozek - 12-03-2018 12:14:19

anodowanie
http://anodoweutlenianie.oxidal.com/?gclid=EAIaIQobChMIv42ij7nm2QIVGGUZCh08bARnEAAYASAAEgLIZPD_BwE


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - Kosa78 - 12-03-2018 12:19:31

Skontaktuj się z firmą Prof-Glass. Marek działa na wueska.pl, szkiełkowałem u niego kilka klamotów i jest super...


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - nofack - 12-03-2018 12:49:36

Ok, dzieki wielkie za informacje, sproboje jescze je potraktowac cifem ,czy pasta BHP ale watpie zeby to cos dalo. Felgi sa ladne ale niestety ten brod wraz z blotem wrzarl sie w aluminium i chyba tylk oszkielkowanie pozostaje.


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - stanley - 15-03-2018 14:24:49

Ja ostatnio kupiłem aluminiową felgę do komara/rometa i mam zamiar ją wypolerowac pastą polerską. Licze , ze efekt bedzie jak z polerowaniem pokryw silnika. Czy ktoś już tak robił ?
Potem mam zamiar prysnąć lakierem bezbarwnym i już. Co prawda nie mam jakichś wielkich wżerów tam , tylko taki mat i lekko zaśniedziałe.


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - nofack - 15-03-2018 21:37:18

Aluminiowa felga do Komara?


RE: Czym wyczyścic koła od Motorynki? - stanley - 22-03-2018 01:08:57

https://imgur.com/QsPsbrG

pasuje idealnie do komara, ale to chyba z pierwszych modeli rometa 2 osobowego. Założyłem niedawno temat - kupię przednie koło do komara, bo tylne juz mam Smile.
Jak ktoś ma takie przednie to chętnie kupię Smile.