Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy!
Wodospad z gaźnika ogar 200 - Wersja do druku

+- Chlopcy Rometowcy - Forum Romeciarzy! (https://www.chlopcyrometowcy.pl)
+-- Dział: Motorowery i motocykle Romet (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Dział: Problemy techniczne - Silnik, przeniesienie napędu (/forumdisplay.php?fid=221)
+--- Wątek: Wodospad z gaźnika ogar 200 (/showthread.php?tid=46064)



Wodospad z gaźnika ogar 200 - Wojtas1804 - 21-02-2018 02:36:38

Witam szanownych forumowiczów.
W dniu dzisiejszym zakupiłem ogara 200
Nie znam się za bardzo jeszcze na tym więc pytam tutaj.
Z gaźnika leciało niczym z wodospadu niagara, więc uszczelniłem to podkładając osłonke kabla tzw otuline czy jakoś tak. Po skręceniu jednak nadal leci, na domiar złego leci także z tej pompki na gaźniku (w polskich tego nie miałem nigdyDodgy)
Moje pytanie jak to uszczelnić? Jutro po południu jadę po kilka gratów do sklepu więc co kupić by uszczelnić?


RE: Wodospad z gaźnika ogar 200 - darek23 - 21-02-2018 08:57:05

Prawdopodobnie masz zle ustawiony poziom paliwa w gazniku i dlatego tak sie leje. Ewentualnie uszkodzony zaworek odcinajacy doplyw paliwa. Pobaw sie blaszka ktora odcina doplyw paliwa, zmniejszajac poziom paliwa w komorze plywaka, odginajac blaszke w dol. Sprawdz tez czy zaworek iglicowy w pokrywce odcina przeplyw, mozesz przez wezyk dmuchnac, jednoczesnie wciskajac ten bolec pod blaszka. Z blaszka obchodz sie w miare delikatnie, lubia sie urywac.


RE: Wodospad z gaźnika ogar 200 - remix301 - 21-02-2018 08:57:57

Może masz krzywy pływak. U mnie w motorynce założyłem nowy gaźnik i był skrzywiony i się lało, ale nie jestem pewny jak jest w ogarze 200.


RE: Wodospad z gaźnika ogar 200 - zakrzes - 21-02-2018 11:12:46

Sprawdz plywak czy nie jest dziurawy.